بایدن: رئیس جمهور شوم ماسک زدن را اجباری میکنم

به گزارش پری بلاگ، : هر فرمانداری باید حکم الزامی شدن ماسک زدن را اعلام کند. بر طبق برآورد کارشناسان این کار جان بالغ بر 40 هزار تن را نجات خواهد داد.

بایدن: رئیس جمهور شوم ماسک زدن را اجباری میکنم

نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا خواهان آن شد که همه آمریکایی ها در سه ماه آینده هنگام بیرون رفتن از خانه ماسک بزنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه ان.پی.آر، جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد ریاست جمهوری فعلی حزب دموکرات این کشور در مصاحبه ای از محل شهر ویلمینگتون گفت: هر آمریکایی باید حداقل در سه ماه آینده هنگامی که در فضای بیرون واقع شده است ماسک به صورت داشته باشد.

او در ادامه این مصاحبه تاکید نمود: هر فرمانداری باید حکم الزامی شدن ماسک زدن را اعلام کند. بر طبق برآورد کارشناسان این کار جان بالغ بر 40 هزار تن را نجات خواهد داد.

این اظهارات جو بایدن بعد از یک نشست در خصوص شرایط همه گیری کروناویروس به همراه سناتور کامالا هریس، نامزد معاونتش در انتخابات ریاست جمهوری و کارشناسان سلامت عمومی مطرح شدند. بر طبق آمارها تا کنون بیش از 165000 نفر از آمریکایی ها به دلیل ابتلا به ویروس کووید 19 جانشان را از دست داده اند.

بایدن بر خلاف دونالد ترامپ که بعد از چند ماه بالاخره در انظار عمومی از ماسک استفاده کرد مدتهاست که به طور مداوم از ماسک استفاده نموده و دیگران را نیز به این کار تشویق می نماید. اما تا کنون این طور صریح و با ذکر بازه زمانی درباره الزام به زدن ماسک صحبت ننموده است.

او در مصاحبه ای با کی.دی.کی.ای در ماه ژوئن در پیتزبورگ گفت، در صورت رسیدن به ریاست جمهوری ماسک زدن را الزامی می نماید.

او اظهار کرد: من تاکید می کنم که همه در اماکن عمومی ماسک به صورت داشته باشند. هر کسی که می خواهد کارش را بازگشایی کند باید اطمینان حاصل کند که همه در محل کار ماسک داشته باشند.

این معاون رئیس جمهور سابق آمریکا خاطر نشان کرد، از اختیاراتش در قوه مجریه برای هر کوشش ممکنی در راستای الزامی کردن ماسک زدن در اماکن عمومی استفاده می نماید هر چند که چنین احکامی باید در سطح ایالتی صادر شوند و فرمانداران زیادی با چنین تدابیری مخالفت نموده اند.

با این حال بایدن در صحبتهای روز پنجشنبه خود صراحت بیشتری نسبت به قبل درباره الزامی شدن زدن ماسک در پیش گرفت. او تاکید نمود: مساله درباره حقوق شما نیست بلکه درباره مسئولیتهای شماست.

او کوشش کرد روی این مساله به عنوان یک مساله میهن پرستانه برای محافظت از آمریکایی ها مانور دهد.

با این حال دونالد ترامپ کمی بعد از آن به این صحبتهای بایدن واکنش نشان داد و این حقیقت را که بایدن از فرمانداران خواست که حکم صادر نمایند را نادیده گرفت.

ترامپ گفت: بایدن متوجه نیست رئیس جمهور چه اختیاری برای صادر کردن چنین حکمی دارد یا چرا ما باید پا جای پای فرمانداران در سراسر کشور بگذاریم.

ترامپ ادامه داد: اگر رئیس جمهور اختیاری یکجانبه برای دستور به هر شهروندی برای ماسک زدن به صورت در تقریبا تمامی موارد دارد بقیه اختیارات او چیست؟

بایدن و هریس روز پنجشنبه هر کدام به نسبت حدود هشت دقیقه صحبت نموده و بدون آنکه پذیرای پرسش خبرنگاران باشند اتاق را ترک کردند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 161

به "بایدن: رئیس جمهور شوم ماسک زدن را اجباری میکنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: رئیس جمهور شوم ماسک زدن را اجباری میکنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید