بکُش و قسطی قشنگ ترم کن ، کلینیک های زیبایی که از مشتری طلا می گیرند!

به گزارش پری بلاگ، برخی از مطب ها و کلینیک های زیبایی برای ارائه خدمات قسطی، علاوه بر چک و سفته، طلا هم از مشتری می پذیرند.

بکُش و قسطی قشنگ ترم کن ، کلینیک های زیبایی که از مشتری طلا می گیرند!

خبرنگاران آنلاین - پروانه بندپی: افزایش چندبرابری نرخ خدمات جراحی پلاستیک و زیبایی پوست و دندان و... در کشور باعث رواج چشمگیر آگهی های خدمات زیبایی اقساطی در تهران و شهرستان ها شده است. با یک جست وجوی ساده در اینترنت می توانید انواع سایت ها و پیج های اینستاگرامی را پیدا کنید که ادعا می نمایند بخشی از هزینه خدمات زیبایی را به صورت اقساط از شما دریافت می نمایند و بعضی ها هم برای دلگرمی بیشتر و جلب نظر مشتری، در آگهی خود می زنند حتی بدون پیش پرداخت.

این آگهی ها از خدمات جراحی بینی را شامل می شوند تا جوان سازی صورت، لیفت صورت، لیپوساکشن، جراحی سینه، لیفت سینه، ابدومینوپلاستی (جراحی های کاهنده شکم و سینه)، بلفاروپلاستی (جراحی پلک)، کاشت مو، کارهای زیبایی دندان مثل لمینیت، کامپوزیت و ارتودنسی که عمل های پرهزینه ای شناخته می شوند. بعضی مراکز زیبایی حتی ادعا می نمایند که برای انجام ژل و بوتاکس هم اقساط قبول می نمایند.

آگهی های خدمات زیبایی قسطی از اقساط 3 ماهه موجود است تا 12 ماهه و تک و توک 24 ماهه؛ آن هم بدون ضامن و فقط با ارائه چک صیادی و سفته. بعضی کلینیک ها محکم کاری را بیشتر نموده و طلا هم به عنوان ضمانت قبول می نمایند! یعنی شما معادل مبلغی که قرار است به صورت اقساط پرداخت کنید، طلاهای خود را به کلینیک می سپارید و بعد از تسویه حساب، آن میزان طلا به شما برگردانده می گردد.

البته وقتی با کلینیک های زیبایی و مطب ها تماس می گیرید، ماجرا کمی فرق می نماید و تازه آن وقت متوجه می شوید مبلغی که برای اقساط معین می گردد، بسیار ناچیز و در مواردی تنها 10 درصد از کل مبلغ است و برای فردی که توان مالی ندارد، اما دنبال دریافت خدمات زیبایی قسطی برای جوان و زیبا نگه داشتن خود است، به هیچ وجه نمی صرفد.

سایت هایی که وام زیبایی می دهند

علاوه بر کلینیک های زیبایی که خود به طور مستقیم خدمات زیبایی قسطی به مشتریان ارائه می دهند، بعضی سایت ها نیز در این راستا فعالند که با تعدادی از کلینیک های زیبایی، مراکز درمان چاقی و لاغری قرارداد همکاری دارند و ادعا می نمایند که وام خدمات زیبایی به صورت کارت اعتباری ارائه می نمایند! کارتی غیربانکی که فقط برای پرداخت هزینه در مراکز زیبایی معین شده کاربرد دارد.

بعضی از این سایت ها برای خود اپلیکیشن هم طراحی نموده اند و کارهای پرداخت وام و ارائه کارت اعتباری را به وسیله اپلیکیشن انجام می دهند. بعضی از سایت ها پیشنهادها یا به قول معروف، آفرهای مثلا جذابی هم می گذارند تا نظر مشتریان را جلب نمایند؛ مثلا اعلام می نمایند برای کسانی که از طرف این سایت اقدام به عمل جراحی نمایند، آزمایش های قبل از عمل جراحی مثل آزمایش خون، ایدز، هپاتیت، سی تی اسکن برای افراد با مشکل پولیپ یا انحراف شدید بینی و … نیم بها محاسبه می گردد.

اقساط بیش از 3 ماه می خواهید؟

اما ماجرا آنجا جالب تر می گردد که وقتی تماس می گیرید، می بینید آفر و اقساط خاصی هم در کار نیست و مثلا از 80میلیون تومان هزینه لیفت صورت، فقط 20میلیون تومان قسطی است و باقی هزینه باید نقد پرداخت گردد که این برای مراجعانی که در پی خدمات اقساطی هستند، اصلا کار راه انداز نیست. بعضی از مراکز نیز نیمی از مبلغ را به صورت اقساط دریافت می نمایند، اما در مدت 3ماه. اگر مشتری مدتی بیش از 3 ماه مدنظر داشته باشد، حدود 20درصد روی مبلغ قسط کشیده می گردد.

متصدی یک مرکز در منطقه گیشا به خبرنگاران می گوید: اقساط ما 3ماهه است و اگر مشتری اقساط 6ماهه را انتخاب کند، 20 درصد روی مبلغ کشیده می گردد؛ مثلا ایمپلنت در این مرکز از 12 میلیون و 500 هزار تومان برای هر دندان آغاز می گردد که مشتری می تواند نصف آن را در اقساط 3ماهه پرداخت کند. قیمت کامپوزیت هم بسته به برند آن فرق دارد؛ ضمناً بستگی به خط لبخند مشتری هم دارد. بعضی ها خط لبخندشان 11واحد است، بعضی ها 14 واحد احتیاج دارند و بعضی ها 16 واحد. اگر خط لبخند را 16واحد درنظر بگیریم، هر واحد حدود 2 میلیون و 600 هزار تومان آب می خورد که ضرب در 16 واحد درمی آید 41 میلیون و 600 هزار تومان که نصف آن را مشتری نقد می دهد و نصف دیگر را در اقساط 3 ماهه می پردازد؛ یعنی ماهانه چیزی حدود 7میلیون تومان.

بعضی از مطب ها و درمانگاه های خصوصی هم می گویند مشتریانی که خدمات قسطی از ما می خواهند، خیلی خیلی کم هستند و بیشتر آنها کار خود را به صورت نقدی انجام می دهند.

دریافت خدمات زیبایی با امانت گذاشتن طلا!

بعضی از مراکز زیبایی مبالغ گفته شده در سایت یا پیج شان به روز نیست و حتما باید تماس بگیرید یا مراجعه کنید تا از تعرفه ها و مبلغ اقساط و پیش پرداخت آگاه شوید. یکی از مراکز واقع در شرق تهران به خبرنگاران می گوید: ما طلا هم قبول می کنیم؛ طلا به ارزش بدهی که به صورت امانت تا خاتمه زمان پرداخت اقساط نگه داشته می گردد. او شرح می دهد: مثلا اگر قیمت 2 واحد ایمپلنت دندان بگردد 30 میلیون تومان و قرار باشد شما 15میلیون تومانش را اقساطی بپردازید، میزانی طلا معادل قیمت کل اقساط تان پیش ما نگه داشته می گردد و در خاتمه وقتی تسویه کردید، طلا به شما برگردانده می گردد. البته بابت به امانت گذاشتن طلا، با مشتری قرارداد بسته می گردد و طلا هم در صندوق امانات بانک نگهداری می گردد؛ نه در کلینیک. طلا هم قبل از پذیرش، به وسیله یکی از همکاران ما راستی آزمایی و وزن گذاری می گردد. اگر مشتری طلا امانت بگذارد، تا 70 درصد از مبلغ را می تواند به صورت اقساط پرداخت کند؛ در غیراین صورت با ارائه یک فقره چک صادره از تهران می تواند تا سقف 10 میلیون تومان از کل مبلغ را قسطی پرداخت کند. ظاهرا به گفته او، بازپرداخت اقساط در هر دو روش 5ماهه است.

شرحات بارگزاری شده روی سایت معمولا با شرحات ادمین صفحه یا منشی کلینیک و مطب فرق دارد. در سایت اعلام می نمایند خدمات زیبایی دندان بدون پیش پرداخت و تمام قسط هم امکان پذیر است، اما بعد از تماس می گویند بدون پیش پرداخت فقط مختص خدمات درمانی است، نه زیبایی.

نارضایتی پزشکان از کلینیک های قسطی

اما درحالی که اینترنت پر است از آگهی های فریبنده و پرزرق و برق خدمات زیبایی قسطی، بعضی از پزشکان فعال در کلینیک ها از ارائه خدمات اقساطی هیچ رضایتی ندارند و تن به آن نمی دهند؛ چراکه معتقدند سهم پزشک در این موضوع دیده نمی گردد.

منشی یکی از جراحان در کلینیکی واقع در پاسداران به خبرنگاران می گوید: از 65 میلیون تومان پول پروتز سینه فقط 15 میلیون تومان به پزشک جراح می رسد و بقیه سهم بیمارستان می گردد.

او می گوید: بیمار، سهم بیمارستان را قبل از جراحی باید یکجا پرداخت کند، اما 15میلیون تومان سهم جراح در 6 یا 12 قسط معین می گردد. خب، این اصلا به سود پزشک جراح نیست و برای مشتری هم به نوعی تبلیغات فریبنده محسوب می گردد. چون مشتری در سایت می خواند که کل یا نیمی از مبلغ جراحی را می تواند به صورت اقساط پرداخت کند، اما وقتی تماس می گیرد یا مراجعه می نماید، ما به او شرح می دهیم که خیر، اینطور نیست و شما باید سهم بیمارستان را یکجا بپردازید. اینجاست که مشتری متوجه می گردد که این روش اصلا به نفعش نیست. مگر مشتری لنگ آن 20 میلیون است؟ کسی که 60 میلیون تومان پول بیمارستان را دارد، قطعا سهم جراح را هم دارد که نخواهد خود را گرفتار پرداخت قسطی کند.

یک پزشک متخصص پوست ومو هم با اشاره به اینکه اصلا کار قسطی انجام نمی دهیم و مراجعه نماینده ای هم که خدمات اقساطی از ما بخواهد تا حالا نداشته ایم، به خبرنگاران می گوید: سایت هایی که نام ما را به عنوان پزشکانی که خدمات اقساطی ارائه می دهند می گذارند، خودسرانه اقدام به این کار می نمایند؛ مثلا مشتری زنگ می زند و می گوید ما شماره و مشخصات مطب شما یا نام شما را در فلان سایت دیدیم و متقاضی دریافت خدمات قسطی زیبایی هستیم؛ درحالی که ما با این سایت ها اصلا همکاری و گاهی خودمان خبر نداریم که نام ، مشخصات و نوع فعالیت مان در فلان سایت بارگزاری شده است.

عوارض بالای خدمات زیبایی قسطی | برخورد بازاری با خدمات زیبایی

اما چرا آگهی ارائه خدمات زیبایی قسطی این قدر زیاد است و آیا درصورت واقعیت داشتن آگهی ها، این روش به کیفیت کار پزشکان لطمه نمی زند؟

دکتر علیرضا صابری، دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران در گفت وگو با خبرنگاران، به این نکته اشاره می نماید که ارائه خدمات زیبایی به صورت قسطی اصلا کار درست و معقولی نیست و ما در جراحی پلاستیک اصلا چنین مواردی را نداریم. جراحی بینی، پروتز سینه و سایر جراحی های پلاستیک را قسطی انجام نمی دهیم و اصلا نداریم. کلینیک ها و پیج هایی که این موارد را آگهی می نمایند، قطعا کیفیت کار پایینی دارند و کاملا بازاری برخورد می نمایند.

او می گوید: در کشوری مثل فرانسه حتی تبلیغ کارهای زیبایی و گذاشتن تصاویر قبل از عمل و بعد از عمل و... ممنوع است و قوانین سختگیرانه ای برای جراحان زیبایی وجود دارد. ما هم در کشورمان باید به همین سمت برویم؛ ضمن اینکه عمل زیبایی اصلا نباید سهل الوصول باشد. کشورهای پیشرفته همین کار را نموده اند و کشورشان را برده اند به این سمت که جراحی های زیبایی در دسترس همه نباشد تا هرکسی زیر تیغ جراحی نرود و فقط کسانی که لازم دارند، این کار را انجام دهند. اگر فرد شکاف کام و شکاف لب و بینی خیلی نافرم داشته باشد، منطقی است که جراحی زیبایی انجام دهد، ولی در غیر از این موارد اصلا ضرورتی ندارد. چیزی هم که ضرورت ندارد، نباید قسطی گردد یا بازاری با آن برخورد گردد.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک می گوید: کسی که می خواهد عمل جراحی زیبایی انجام دهد، باید اولا حال روحی و جسمی خوبی داشته باشد. دوم اینکه باید توانایی مالی داشته باشد که احتیاج نباشد قسطی خدمات بگیرد یا برای انجام این کار وام دریافت کند؛ چون عمل زیبایی وقتی قسطی می گردد دیگر کیفیت لازم را ندارد. بعضی کلینیک ها برای انجام ژل و بوتاکس هم آگهی ارائه خدمات قسطی می دهند؛ درحالی که این کار حقیقتا کیفیت کار را پایین می آورد و قطعا عوارض و بیماری های خاص خود را هم در پی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید؛

  • عمل زیباییِ مورد علاقه مردها کدام است؟ | افزایش آمار عوارض و مرگ های ناشی از جراحی زیبایی در ایران | پرطرفدارترین عمل ها در کشور

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 شهریور 1402 بروزرسانی: 7 شهریور 1402 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 1277

به "بکُش و قسطی قشنگ ترم کن ، کلینیک های زیبایی که از مشتری طلا می گیرند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بکُش و قسطی قشنگ ترم کن ، کلینیک های زیبایی که از مشتری طلا می گیرند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید