تداوم عرضه کددستوری مسدودکننده کلاهبرداری با تماس های بین المللی

به گزارش پری بلاگ، ایرانسل عرضه کددستوری مسدودکننده کلاهبرداری با تماس های بین المللی را ادامه می دهد.

تداوم عرضه کددستوری مسدودکننده کلاهبرداری با تماس های بین المللی

اخبار شرکت ها؛ به گزارش روابط عمومی ایرانسل، بیش از پنج سال است که کد دستوری #181555 در دسترس مشترکان دائمی و اعتباری ایرانسل است و تمامی مشترکان این اپراتور می توانند با شماره گیری و فعال سازی آن، امکان تماس با خطوط بین المللی را مسدود نمایند. با این روش، از کلاهبرداری هایی که به شیو تماس از دست رفتۀ ناشناختۀ بین المللی، صورت می پذیرد، جلوگیری می گردد.

در بعضی شیوه های کلاهبرداری، مشترک پس از مشاهدۀ تماس از دست رفته از شمار ناشناس خارج از کشور (missed call)، اقدام به تماس متقابل نموده و هزینه ای معادل برقراری تماس بین المللی را، متقبل می گردد.

با افزایش اینگونه کلاهبرداری ها و اعتراضات مردمی اجرا شده، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، در نیمۀ دوم آبان ماه 1400، داشتن کد دستوری فعال سازی و غیر فعال سازی تماس های بین المللی را به تمامی اپراتورها ابلاغ کرد تا اپراتورهایی که تا این زمان چنین امکانی را برای مشترکان خود فراهم ننموده بودند نیز، ملزم به اجرای این دستور باشند. این درحالی است که کاربران ایرانسل از 3 شهریور سال 1395، می توانستند برای مسدود سازی و اتصال مجدد تماس با خطوط بین الملل از کد دستوری اختصاصی، استفاده نمایند و این امکان، کماکان برای مشترکان ایرانسل در دسترس است.

مشترکانی که احتیاجی به برقراری تماس بین الملل (شماره گیری با پیش شماره 00، با کشورهای دیگر) ندارند، می توانند با شماره گیری کد دستوری #181555، تماس های بین الملل خود را مسدود و هر زمان احتیاج به برقراری این تماس ها داشتند، با شماره گیری کد دستوری #281555، برای فعال سازی آن اقدام نمایند.

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران توانسته است با هدف احترام به مشترکان، با به کار گیری به روزترین تجهیزات و دانش بین المللی، چنین تماس هایی با مشترکان خود را شناسایی و تعداد آن ها را تا حد امکان، کاهش دهد تا مشترکان تجربۀ ناخوشایندی نداشته باشند و متضرر نشوند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 960

به "تداوم عرضه کددستوری مسدودکننده کلاهبرداری با تماس های بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم عرضه کددستوری مسدودکننده کلاهبرداری با تماس های بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید