جنایت هولناک شبانه به قتل ختم شد

به گزارش پری بلاگ، کارگر رستوران که در جنایتی شبانه، زنی افغانستانی را به قتل رسانده بود با رضایت اولیای دم و کوشش واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران از قصاص رهایی یافت.

جنایت هولناک شبانه به قتل ختم شد

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، 19 دی سال 95، مرد میانسالی با پلیس تماس گرفت و از قتل همسرش اطلاع داد، او گفت: من شب ها سر کار می روم، امروز صبح که به خانه آمدم از همسرم خبری نبود. در حالی که داشتم اتاق ها را می گشتم ناگهان پا های همسرم را دیدم که از زیر تخت بیرون زده بود؛ وقتی او را بیرون کشیدم شوکه شدم چرا که دست و پاهایش را بسته بودند و سر و صورتش خونی بود، آثار خون روی دیوار ها هم دیده می شد.

با تماس این مرد، تیم جنایی راهی محل حادثه شده و در نخستین آنالیز ها قتل زن میانسال تأیید شد. معاینات اولیه متخصصان پزشکی قانونی نشان می داد که این زن 50 ساله بر اثر خفگی به قتل رسیده است.

گوشی تلفن همراه و طلا های زن میانسال به نام رویا نیز سرقت شده بود. از آنجا که در های ورودی خانه سالم بود احتمال وقوع قتل از سوی یک آشنا قوت گرفت و در تحقیقات اولیه، همسر رویا به عنوان نخستین مظنون پرونده بازداشت شد، اما مدارک و شواهدی به دست آمد که نشان می داد وی در این جنایت بی گناه است.

دستگیری کارگر رستوران

بدین ترتیب او آزاد شد و در ادامه آنالیز ها، تیم جنایی ردپای مرد جوانی را در پرونده به دست آوردند. مرد جوانی به نام هرمز که در رستورانی مشغول به کار بود و آخرین بار با مقتول تماس داشت. هرمز بازداشت شد، اما در حالی که منکر قتل بود تناقض گویی های وی و اظهارات همکارانش در این خصوص که شب جنایت وی در رستوران نبوده و ساعت 3 بامداد برگشته است همچنین هذیان گویی های عجیب وی در خواب که از یک جنایت خبر می داد باعث شد تا متهم 32 ساله راز جنایت را برملا کند.

او گفت: حدود سه ماه قبل با رویا آشنا شدم. اوایل به من گفت که مجرد است، من هم به او علاقه مند شدم، اما وقتی گفت متأهل است و نمی تواند با من ازدواج کند خیلی عصبانی شدم.

شب حادثه ماده مخدر شیشه مصرف نموده بودم، به خانه رویا رفتم تا با او صحبت کنم که دعوایمان شد. در این درگیری سرش را چندین بار به دیوار کوبیدم و بعد از بستن دست و پایش او را خفه کردم. بعد هم طلا ها و گوشی تلفن همراهش را سرقت کردم و آن ها را فروختم و در ازایش مواد خریدم. پس از بازداشت متهم، مأموران در آنالیز سوابق وی دریافتند وی سابقه کلاهبرداری پیامکی نیز دارد. او با ترفند ارسال پیامک برنده شدن در مسابقات رادیویی و تلویزیونی، دست به کلاهبرداری زده بود و مدعی بود که این کار را به خاطر مقتول و خواسته های زیاد او انجام داده است.

درخواست قصاص

بدین ترتیب پس از محاکمه هرمز، وی به اتهام قتل عمدی رویا به قصاص و به خاطر کلاهبرداری، سرقت و ضرب و جرح این زن به دیه و زندان محکوم شد.

اما مدتی بعد از محاکمه، خانواده مقتول با کوشش واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران و به خاطر رضای خدا از قصاص او گذشت کردند. روز گذشته متهم با پرداخت دیه، از قصاص رهایی یافت، اما از آنجایی که به 15 سال حبس نیز محکوم شده بود، همچنان در زندان به سر می برد تا مدت محکومیتش به سرانجام رسد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 460

به "جنایت هولناک شبانه به قتل ختم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنایت هولناک شبانه به قتل ختم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید