خبرنگاران آتش سوزی بیشه زارهای دزفول مهار شد

به گزارش پری بلاگ، دزفول- خبرنگاران- آتش سوزی بیشه زارهای زاویه مشعلی دزفول پس از ساعت ها کوشش ماموران آتش نشانی مهار شد.

خبرنگاران آتش سوزی بیشه زارهای دزفول مهار شد

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول، آتش نشان علیرضا زنبیل چی بامداد یکشنبه گفت: کوشش پنج ساعته نفس گیر برای مهار چندین هکتار از بیشه زارهای زاویه مشعلی به بار نشست.

وی اضافه کرد: ساعت 18:30 دقیقه طی تماس های مکرر از سوی شهروندان با سامانه 125 این سازمان گزارش آتش سوزی در بیشه زارهای زاویه مشعلی اطلاع رسانی شد.

وی اظهارداشت: ستاد فرماندهی عملیات به سرعت 2 اکیپ از آتش نشانان ایستگاه های شماره یک و سه به محل حادثه اعزام و اقدام به مهار آتش کردند.

این آتش نشان گفت: در این حادثه که علت آن در دست آنالیز است چندین هکتار از انواع درخت های بیشه زاویه مشعلی طعمه آتش شد که با کوشش ناجیان 125 در مدت زمان پنج ساعت مهار شد.

طبق گفته معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری ویژه دزفول، در این آتش سوزی افزون بر سه هکتار از جنگل های زاویه مشعلی در آتش سوخت.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول همچنین درخصوص آتش سوزی های دیگر دزفول در روز شنبه گفت: آتش سوزی علف های خشک حدود یک هکتار زمین کشاورزی به اضافه تعداد زیادی درخت کهور و آکالیپتوس توسط سه ایستگاه عملیاتی مهار شد.

عبدالحسین معظم فر اضافه کرد: ساعت 16:35 امروز طی تماس با سامانه 125 این سازمان گزارش آتش سوزی همزمان در علفهای خشک منطقه سد تنظیمی و انتهای پارک دولت اطلاع رسانی شد.

وی اضافه کرد: ستاد فرماندهی عملیات سریعا آتش نشانان سه ایستگاه عملیاتی شماره یک، 2 و چهار به محل های گزارش شده اعزام و بلافاصله اقدام به مهار حریق کردند.

وی گفت: در این حوادث که علت آن در دست آنالیز است علفهای خشک منطقه سد تنظیمی و انتهای پارک دولت طعمه حریق شد و موجب آتش دریافت حدود یک هکتار از زمینهای کشاورزی و همچنین تعداد زیادی درخت اوکالیپتوس و کهور گشت که با حضور آتش نشانان در محل کنترل و مهار شد.

مدیر عامل آتش نشانی دزفول با قدردانی از زحمات آتش نشانان بدلیل کوشش بی دریغ آنها در شبانه روز گذشته اضافه کرد: برای مهار این حوادث سه ایستگاه عملیاتی 10 مامور آتش نشان، 2 ساعت کوشش مداوم و بیش از 30 هزار لیتر آب استفاده شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 57

به "خبرنگاران آتش سوزی بیشه زارهای دزفول مهار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آتش سوزی بیشه زارهای دزفول مهار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید