درآمد ارزی چین از کفش معادل کل صادرات ایران

به گزارش پری بلاگ، خبرنگاران : یه گفته رییس اتحادیه کفش تهران درآمد چین از صادارت کفش بیش از درآمد صادرات غیر نفتی ایران در شرایط بدون تحریم است.این رقم در حال حاضر نیز از کل صادرات ایران بالاتر است.

درآمد ارزی چین از کفش معادل کل صادرات ایران

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، رئیس اتحادیه کفش ماشینی و لاستیکی تهران می گوید: چینی ها از محل صادارت کفش 80 میلیارد دلار درآمد دارند و ایتالیایی ها حدود 13 میلیارد دلار.اما این رقم برای در حد 100 میلیون دلار است.

اگر رقم ذکر شده برای صادارت چین دقیق باشد از رقم صادارت غیر نفتی ایران حتی در نبود تحریم ها بیشتر خواهد بود و در مجموع 80 درصد صادرات کل ایران در شرایط عادی است.درآمد ارزی ایران از محل صادرات غیر نفتی در وضعیتی که تحریم ها نبوده حدود 45 میلیارد دلار است.این رقم در سال گذشته هم 41 میلیارد دلار اعلام شده که با توجه محدود شدن درآمد نفت به زیر 20 میلیارد دلار در سال قبل مجموعه درآمد ارزی کشور در این سال به 60 میلیارد دلار نمی رسید.بدین ترتیب درآمد 80 میلیارد دلاری چین از کفش از کل صادرات ایران در سال قبل و امسال بیشتر خواهد بود.

علی اژدرکش تاکید نمود گفت: صادرات این محصول با سرمایه گذاری 200 تا 300 میلیون دلاری در عرض چهار سال می تواند به بیش از 1.5 میلیارد دلار برسد و در این زمینه برنامه های مدونی طراحی شده است و با تخصیص منابع و شرایط بازار ثابت می توانیم به این عدد برسیم زیرا در ایران هم پتانسیل کافی در صنعت کفش وجود دارد؛ چرا که صنعت کفش بومی شده و در پنج استان دانش فنی آن نهادینه شده است.

مصرف سالانه کفش ایرانیان

علی اژدرکش با بیان اینکه کفش جزو 1400 قلم کالایی است که واردات آن از حدود دو سال پیش ممنوع شده، اظهار کرد: سرانه مصرف کفش در ایران تقریبا مانند سرانه مصرف جهانی، حدود 2.6 جفت برای هر نفر است. به عبارت دیگر سالانه حدود 220 تا 250 میلیون جفت پایپوش در داخل مصرف می گردد که توان فراوری آن وجود دارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 190

به "درآمد ارزی چین از کفش معادل کل صادرات ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد ارزی چین از کفش معادل کل صادرات ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید