سفر 600 هزار دلاری یک اینفلوئنسر به فضا

به گزارش پری بلاگ، کلی جراردی (Kellie Gerardi) ساکن شهر ژوپیتر استان فلوریدا آمریکا در پرواز آینده شرکت ویرجین گلکیتک که هزینه آن حدود 600 هزار دلار است، حضور خواهد داشت.

سفر 600 هزار دلاری یک اینفلوئنسر به فضا

به گزارش ایسنا، این محقق، نویسنده و چهره تأثیرگذار شبکه های اجتماعی در آینده طی پروازی از طریق شرکت ویرجین گلکتیک به فضا خواهد رفت.

گرچه جراردی 32ساله یک مهندس فضا حرفه ای نیست، اما بسیار به انجام سفر فضایی علاقه مند است. حتی هفته گذشته در برنامه پخش مستقیم پرواز فضایی ریچارد برانسون هم حضور داشت.

جراردی به نام پژوهشگر علوم زیستی موسسه بین المللی علوم فضانوردی و نجوم (IIAS)، در پرواز فضایی آینده شرکت ویرجین گلکتیک حضور داشته و سوار بر هواگرد وی اس اس یونیتی به فضا خواهد رفت.

پرتاب اولیه یونیتی هفته گذشته انجام شد و طی آن بنیانگذار ویرجین گلکتیک، ریچارد برانسون و پنج نفر دیگر به لبه فضا رفتند. این شرکت قبل از اینکه خدمات تجاری در سال 2022 آغاز شود، برنامه هایی برای انجام دو پرواز آزمایشی دیگر دارد.

جزئیات مأموریت تحقیقاتی جراردی مانند تاریخ و زمان دقیق پرواز هنوز گفته نشده است. اما او گفت حتی یک ذره هم برای انجام این پرواز استرس ندارد. وی گفت: من بسیار هیجان زده و آماده پروازم.

بنابر گزارش سایت آرکی ورلدیز، این پرواز قرار است سال آینده انجام شود و او مجبور نیست خودش هزینه این سفر را بپردازد چرا که موسسه بین المللی علوم فضانوردی و نجوم که وی در آنجا مشغول است 600 هزار دلار هزینه سفر وی را می پردازد.

جراردی جدا از کار خود به نام یک متخصص هوافضا، دفاع و فناوری همچنین به نام یک چهره تأثیرگذار و رواج دهنده علم در شبکه های اجتماعی مانند تیک تاک و اینستاگرام هم فعالیت می کند و به همین دلیل در چنین شبکه هایی به محبوبیت خاصی دست یافته است. او درباره پرواز اخیرا ریچارد برانسون گفت: پرواز جادویی بود. هواپیمای شرکت ویرجین گلکتیک حامل ریچارد برانسون به لبه فضا رسید و در امنیتی کامل آن ها را بازگرداند.

از آنجا که خانه کلی جراردی در زمان کودکی تنها چند ساعت با پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال فاصله داشت او به راحتی می توانست پرتاب موشک ها را ببیند که این موضوع باعث ایجاد این علاقه در او شده بود. او گفت زمانی که بزرگ شد فهمید که می تواند رویای خود را به واقعیت تبدیل کند.

جراردی گفت که او برای اولین بار با مجموعه The Explorers Club همکاری کرد. این مجموعه در سال 1904 در نیویورک با هدف انجام اکتشافات علمی و توسعه مطالعات میدانی تاسیس شد. وی سپس با افراد و شرکت هایی آشنا شد که در راستای تجاری سازی سفر به فضا تلاش می کردند.

وی در ادامه کار خود را با فدراسیون تجاری پرواز های فضایی ادامه داد. فدراسیون تجاری پرواز های فضایی یک شرکت خصوصی فعال در حوزه صنعت پرواز فضایی است که دفتر مرکزی آن در واشنگتن دی سی است.

او خود را یک شهروند دانشور می داند که نماینده نسل تازه فضانوردان است. جراردی از طریق موسسه بین المللی علوم فضاوردی و نجوم به مطالعه اثرات مسافرت های فضایی پرداخته است.

جراردی به نام یک متخصص محموله آزمایش های متعددی را در پرواز انجام خواهد داد. یکی از آن آزمایشات، آزمایش زیست پایش است که در آن از یک سیستم حسگر پوشیدنی که از طریق شرکت Carré Technologies مستقر در مونترال ساخته شده استفاده خواهد کرد. سیستم حسگر یاد شده یک زیر پیراهنی هوشمند است که به چند حسگر مجهز است و به منظور اندازه گیری تأثیرات بیولوژیکی پرواز فضایی بر روی انسان طراحی شده است.

یبومانیتورینگ یا زیست پایش در شیمی تجزیه، اندازه گیری بار بدن ترکیبات شیمیایی سمی، عناصر یا متابولیت های آن ها در مواد بیولوژیکی است.

جراردی گفت: سیستم حسگر Astroskin در حال حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد و در آنجا به نظارت بر اثرات ریزگرانش بر فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی کمک می کند.

وی گفت: پرواز فضایی من اولین پروازی خواهد بود که طی آن قادر به جمع آوری داده ها در هنگام پرتاب، ورود مجدد و فرود خواهیم بود، بنابراین من خوشحالم که می توانم در جمع آوری این مجموعه داده تازه کمک کنم.

یکی از جالب ترین قسمت های سفر وی توانایی به اشتراک گذاشتن اخبار این پرواز با همسرش استیون و دختر سه ساله آن ها دلتا ویکتوریا است.

پرواز جراردی از جهتی دیگر هم تاریخی خواهد بود چراک ه او اولین زن متخصص محموله خواهد بود که با موشک شرکت ویرجین گلکتیک به فضا سفر خواهد کرد.

جراردی گفت: در طول تاریخ کمتر از 100 زن و تنها تعداد انگشت شماری از مادران به فضا پرواز کرده اند و به همین دلیل واقعاً معتقدم که نماینده خوبی بودن مهم است.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 730

به "سفر 600 هزار دلاری یک اینفلوئنسر به فضا" امتیاز دهید

1 کاربر به "سفر 600 هزار دلاری یک اینفلوئنسر به فضا" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر 600 هزار دلاری یک اینفلوئنسر به فضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید