شرط نو برای کارت به کارت کردن مبالغ بالای 1000 تومان

به گزارش پری بلاگ، از این پس برای انجام کارت به کارت اینترنتی برای مبالغ بالای 1000 تومان در اپلیکیشن های پرداخت بایستی کد ملی مالک سیم کارت و کد ملی صاحب کارت بانکی مبدا یکسان باشد؛ درغیراین صورت انجام تراکنش کارت به کارت امکان پذیر نخواهد بود.

شرط نو برای کارت به کارت کردن مبالغ بالای 1000 تومان

به گزارش فارس، این قانون نو کارت به کارت به دستور پلیس فتا و با هدف افزایش امنیت و جلوگیری از کلاه برداری و برداشت های غیرمجاز از حساب افراد اجرا شده است؛ بنابراین ممکن است در هنگام کارت به کارت برای مبالغ بالای هزار تومان با اپلیکیشن های پرداخت با این خطا روبرو شوید: کد ملی صاحب سیم کارت با کد ملی صاحب کارت بانکی مبدا تطابق ندارد. این بدان معناست که کد ملی مالک سیم کارت با کد ملی صاحب کارت بانکی مبدا در سامانه مانا (شبکه احراز هویت کاربران ارتباطی) یکی نیست.

نکته مهم: در صورتی که مبلغ کارت به کارت شما کمتر از هزار تومان باشد و با خطای ذکر شده روبرو شدید، روز بعد مجددا اقدام به انجام تراکنش کارت به کارت کنید (البته این بار مبلغ کارت به کارت را بالای 1000 تومان وارد کنید).

از آنجایی که اطلاعات سامانه مانا، روزی یکبار بروزرسانی می شوند، احتمال اینکه پس از مشاهده اولین خطا، تا انتهای روز مذکور مجددا با خطای مشابه برای انتقال وجه کارت به کارت از مبدا کارت مورد نظرتان روبرو شوید زیاد است. پس روز بعد، مجددا کوشش کنید؛ به احتمال زیاد مشکل شما در روز کاری بعد برطرف می گردد.

راه حل برطرف مشکل

اگر سیم کارتی که با آن وارد اپلیکیشن شده اید به نام خودتان نیست، نسبت به تغییر مالکیت سیم کارت اقدام نموده و آن را به نام خودتان کنید یا با سیم کارت دیگری که به نام خودتان است وارد اپلیکیشن شوید.

دقت داشته باشید که برای استفاده از خدمات کارت به کارت، کیف پول و استعلام مانده حساب باید مالک سیم کارت و کارت بانکی مبدا یکی باشد.

روش استعلام مالکیت سیم کارت ایرانسل، همراه اول و رایتل

مشترکین ایرانسل با ورود به اپلیکیشن ایرانسل من می توانند نام مالک اصلی سیم کارت فعال روی گوشی خود را مشاهده نموده یا از کد دستوری #80* استفاده نمایند.

مشترکین همراه اول با ورود به اپلیکیشن همراه من می توانند نام مالک اصلی سیم کارت فعال روی گوشی خود را مشاهده نمایند.

مشترکین رایتل جهت استعلام سیم کارت می توانند کد دستوری #211* را شماره گیری نمایند.

با استفاده از روش های بالا می توانید بفهمید مالک سیم کارت شما کیست. ولی با استفاده از 2 روش زیر شما می توانید از تعداد سیم کارت های تحت مالکیت خود مطلع شوید. بدین ترتیب می توانید با یکی از سیم کارت های تحت مالکیت خودتان، وارد اپلیکیشن شده و انتقال وجه کارت به کارت خود را انجام دهید.

1- استعلام تعداد سیم کارت به وسیله سامانه استعلام خطوط

با مراجعه به سامانه استعلام خطوط به آدرس mobilecount.cra.ir می توانید سیم کارت خود را استعلام مالکیت نموده و از تعداد سیم کارت هایی که با کد ملی شما ثبت شده اند مطلع شوید. بعلاوه از این طریق می توانید خطوطی که از آن ها استفاده نمی کنید را غیبرطرفال کنید.

2- استعلام تعداد سیم کارت به وسیله پیامک

در این روش کافی است به وسیله یکی از خطوط تحت مالکیت خود، کد ملی را به یکی از شماره های 3000150 یا 3000504901 پیامک کنید و نسبت به استعلام تعداد سیم کارت ثبت شده به نام خود اقدام کنید.

راه حل جامع تر برطرف مشکل

با استفاده از هر یک از روش های بالا می توانید مالکیت سیم کارت خود را استعلام کنید. در صورتی که سیم کارت به نام خودتان بود، بایستی به بانک صادرنماینده کارت بانکی مراجعه کنید تا اطلاعات شما را در سامانه مانای بانک مرکزی ثبت نمایند.

اما اگر پس از استعلام، تعیین شد که مالک سیم کارت، شما نیستید، ابتدا باید به امور مشترکین اپراتور مربوط به سیم کارت خود مراجعه و نسبت به تغییر مالکیت سیم کارت خود اقدام کنید.

بعد از 72 ساعت کاری به یاری یکی از روش های ذکر شده در بالا، مجددا نسبت به استعلام مالکیت سیم کارت خود اقدام کنید. اگر هنوز هم مالکیت سیم کارت شما ثبت نشده بود با امور مشترکین در ارتباط بوده و مورد را پیگیری کنید.

اما در صورتی که مالکیت سیم کارت شما ثبت شده بود، ولی همچنان نمی توانید کارت به کارت کنید و با خطا روبرو می شوید، برای پیگیری ثبت اطلاعات در سامانه مانا، ضروری است به شعبه بانک صادرنماینده کارت مراجعه کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 744

به "شرط نو برای کارت به کارت کردن مبالغ بالای 1000 تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط نو برای کارت به کارت کردن مبالغ بالای 1000 تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید