محافظت 62 درصدی واکسنپاستوکووک مقابل انواع کرونا

به گزارش پری بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: نتایج اولیه نشان می دهد واکسن فراوری انستیتو پاستور ایران بر روی کرونای آفریقایی، برزیلی، نیویورکی و هندی اثربخشی قابل قبولی داشته است.

محافظت 62 درصدی واکسنپاستوکووک مقابل انواع کرونا

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، علیرضا بیگلری، رئیس انستیتو پاستور ایران به تشریح آخرین اخبار از فرایند فراوری واکسن های ایرانی کرونا پرداخت و گفت: واکسن مشترک انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا به صورت همزمان در مرحله نهایی قرار دارند و در کشور کوبا 44 هزار نفر و در ایران هم 24 هزار نفر در 8 شهر کشور دُز دوم را دریافت نموده اند.

وی اضافه کرد: در یک سال گذشته فناوری واکسن در کشور به مقدار 20 سال پیشرفت کرد به عبارتی کووید 19 با تمام مشکلاتش، فرصت بی نظیری را برای صنعت واکسن کشور فراهم کرد.

رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: نتایج اولیه نشان می دهد واکسن فراوری انستیتو پاستور ایران بر روی کرونای آفریقایی، برزیلی، نیویورکی و هندی اثربخشی قابل قبولی داشته است و توانسته تا 62 درصد محافظت ایجاد کند.

راه اندازی خط تازه فراوری واکسن از نیمه دوم تیرماه

حسن جلیلی، مدیر طرح فراوری واکسن کووایران برکت هم گفت: تا به امروز بیش از یک میلیون دُز واکسن فراوری شده است که پس از طی مراحل قانونی به تدریج در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار خواهد گرفت بعلاوه پیش بینی می کنیم در تیرماه بیش از چهار میلیون دُز واکسن فراوری گردد.

وی اضافه کرد: در مرحله دوم با راه اندازی خط فراوری تازه اندازه فراوری واکسن به 10 میلیون دُز خواهد رسید و در شهریور بیش 20 میلیون دُز واکسن فراوری خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، سعید کلانتری، مجری کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس هم گفت: مرحله اول واکسن رازی با حضور 133 داوطلب تمام شد و در فاز دوم که از 6 خرداد شروع شده است حدود 294 نفر دُز اول را دریافت نموده اند که از این تعداد 30 نفر دُز دوم را هم تزریق نموده اند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 714

به "محافظت 62 درصدی واکسنپاستوکووک مقابل انواع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محافظت 62 درصدی واکسنپاستوکووک مقابل انواع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید