مشورت بریتانیا با شرکا درباره قانون امنیت ملی هنگ کنگ

به گزارش پری بلاگ، وزیر خارجه بریتانیا از طرح موضوع تصویب قانون امنیت ملی هنگ کنگ با شرکای این کشور در سازمان ملل اطلاع داد.

مشورت بریتانیا با شرکا درباره قانون امنیت ملی هنگ کنگ

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا روز سه شنبه گفت که موضوع تصویب قانون امنیت ملی چین برای هنگ کنگ را به زودی با شرکای هم عقیده بریتانیا در شورای امنیت حقوق بشر سازمان ملل در میان خواهد گذاشت.

وزیر خارجه بریتانیا در مجلس این کشور گفت: ما در کنار شرکای بین المللی خود، اتحادیه اروپا و جی 7 به دقت این موضوع را زیر نظر داریم و آن را با شرکای هم نظر خود در شورای حقوق بشر سازمان ملل مطرح خواهیم کرد.

راب در ادامه گفت: موفقیت هنگ کنگ بر اساس استقلال در پاردایم یک کشور، دو سیستم ایجاد شده است. اجرای این قانون توسط چین، همانطور که اکنون شاهد آن هستیم به طور تعیین یک تهدید به شمار می رود.

این اظهارت درحالی مطرح شده که اتحادیه اروپا نیز نسبت به تصویب این قانون جبهه گرفته و به انتقاد از آن پرداخته است. در سوی دیگر رئیس اجرایی هنگ کنگ در پیامی ویدئویی به یک نشست حقوق بشری در اتحادیه اروپا گفت که قانون امنیت ملی چین برای هنگ کنگ همانند یافتن یک حلقه مفقوده بوده و استقلال این جزیره را زیر سوال نخواهد برد.

لام با رد این نگرانی ها گفت که هنگ کنگ پیش از این تحت تاثیر نفوذ نیروهای خارجی درگیر خشونت و تنش شده بود.

وی در ادامه گفت: تمام این اقدامات عبور از خط قرمز یک کشور بوده و نیازمند اقدامی قاطع بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 82

به "مشورت بریتانیا با شرکا درباره قانون امنیت ملی هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشورت بریتانیا با شرکا درباره قانون امنیت ملی هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید