مطالعه 92 هزار کتاب در باشگاه کتابخوانی صدتایی ها، اختتامیه در هفته کتاب

به گزارش پری بلاگ، عباس باباخانیان، مدیر کتابخانه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگاران ، با اشاره به اجرای طرح باشگاه کتابخوانی صدتایی ها، گفت: در این باشگاه کتابخوانی، تعداد 566 کودک و یک هزار و 460 نوجوان ثبت نام کردند و حدود 92 هزار و 246 کتاب از طریق این بچه ها و نوجوانان خوانده شد.

مطالعه 92 هزار کتاب در باشگاه کتابخوانی صدتایی ها، اختتامیه در هفته کتاب

وی اضافه کرد: 158 نفر از نویسندگان و فعالان فرهنگی نیز با انتشار کلیپ، از علاقه مندان به حوزه کتاب برای پیوستن به این باشگاه دعوت کردند.

باباخانیان با بیان اینکه براساس برنامه ریزی ها و هماهنگی های انجام شده، مراسم اختتامیه این طرح در هفته کتاب و کتابخوانی برگزار خواهد شد، مطرح نمود: این مراسم با حضور برگزیدگان و خانواده های ایشان همچنین مدیران، مسئولان، نویسندگان و شاعران برگزار خواهد شد.

وی با توضیح درباره این طرح، ادامه داد: باشگاه کتابخوانی 100تایی ها، برای گروه سنی کودک و نوجوان و با هدف توسعه فرهنگ عادت به مطالعه و استفاده مطلوب از اوقات فراغت در زمان کرونایی با مشارکت گسترده مخاطبان برگزار شد.

باباخانیان تاکید کرد: این برنامه با مشارکت 92 کتابخانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در طول فصل تابستان سال جاری برگزار شد و بچه ها و نوجوانان با مطالعه 40 تا 100 نسخه کتاب به باشگاه کتابخوانی 100تایی ها پیوستند و عناوین کتاب های مطالعه شده را به دبیرخانه باشگاه (فرهنگسرای رویش) اعلام کردند.

به گفته وی، به اعضای باشگاه که 80 تا 100 نسخه کتاب مطالعه کرده اند کمک هزینه خرید دوچرخه به مبلغ 20 میلیون ریال تعلق خواهد گرفت، همچنین اعضایی که 60 تا 79 نسخه کتاب مطالعه کرده اند جایزه نقدی 7 میلیون ریالی و اعضایی که 40 تا 59 کتاب مطالعه کرده اند، جایزه نقدی 4 میلیون ریالی دریافت خواهند کرد که در هر گروه 10 نفر به قید قرعه انتخاب و معین شده اند.

بازگشایی سالن های مطالعه با 30 درصد ظرفیت

باباخانیان در ادامه صحبت های خود با اشاره به بازگشایی سالن های مطالعه کتابخانه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، گفت: از 21 مهر ماه کتابخانه های سازمان با 30 درصد ظرفیت فعالیت خود را آغاز کرده اند تا به کنترل بیماری کرونا کمک کرده باشیم.

وی ادامه داد: در این زمینه برنامه های مجازی و آنلاین کتابخانه ها و فرهنگسراهای سازمان در حوزه کتاب ادامه دارد و در کنار آن اعضای کتابخانه ها نیز می توانند کتاب امانت بگیرند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 894

به "مطالعه 92 هزار کتاب در باشگاه کتابخوانی صدتایی ها، اختتامیه در هفته کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطالعه 92 هزار کتاب در باشگاه کتابخوانی صدتایی ها، اختتامیه در هفته کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید