نابودی 99 درصدی باکتری ها در آب آلوده با فیلتر چوب طبیعی

به گزارش پری بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- فیلترهای جدید ساخته شده از چوب طبیعی قادر هستند تا 99درصد از باکتری های موجود در آب آلوده را از بین ببرند.

نابودی 99 درصدی باکتری ها در آب آلوده با فیلتر چوب طبیعی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از آی ای، برآورد می گردد که 790 میلیون نفر از جمعیت دنیا معادل 11 درصد جمعیت دنیا به آب پاک دسترسی ندارند. بسیاری از سازمان ها و شرکت ها در حال کار بر روی روش هایی برای به حداقل رساندن این عدد هستند و یکی از این تیم ها را محققان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) تشکیل می دهند.

اکنون این محققان به یک راه چاره بسیار ساده و طبیعی رسیده اند که استفاده از چوب است. به طور تعیین، آنها با تبدیل درختان بدون گل مانند کاج به فیلترهای آب به این مهم دست یافته اند.

قسمت داخلی این نوع چوب حاوی چوب های نازک پوشیده شده از آوند است. آوندها مجراهای نی مانندی هستند که آب را از تنه و شاخه های درخت بالا می کشند. آوندها توسط غشایی که مانند غربال گر کار می نمایند به یکدیگر متصل می شوند.

این توانایی فیلتر کردن طبیعی همان چیزی است که تیم MIT بر آن تمرکز نموده و بر تحقیقات قبلی صورت گرفته در سال 2014 افزوده است.

محققان برای جلوگیری از خشک شدن یا مسدود شدن فیلترهای چوب، به مدت یک ساعت بخش های کوچکی از چوب را در آب داغ خیسانده و سپس قبل از خشک شدن، آنها را در اتانول فرو بردند. این کار اجازه می دهد فیلتر نفوذ خود را حفظ کند و از مسدود شدن فیلتر جلوگیری گردد.

نمونه های جدید این فیلترهای طبیعی در شرایط واقعی در هند، جایی که بیش از 160 میلیون نفر به آب آشامیدنی پاک و مطمئن دسترسی ندارند، ایجاد و آزمایش شدند. به نظر می رسد این فیلترها قادر به از بین بردن باکتری هایی مانند ای. کولی و روتاویروس که یکی از مهم ترین دلایل اسهال است، هستند.

به طور دقیق، این فیلترها تصفیه نماینده 99 درصد از هر دو آلاینده فوق را از بین بردند.

به سادگی با اضافه کردن یکی از این فیلترهای چوبی به یک شیر آب، کیفیت زندگی می تواند به شدت بهبود یابد.

آنچه در خصوص این فیلترها بیشتر جالب است این است که می توان آنها را از درختان بومی تهیه کرد، یعنی دقیقاً همان کاری که محققان در مرحله تحقیق در هند انجام دادند.

این فیلترها می توانند آب لوله کشی محلی را با اطمینان از وجود باکتری ها پاک نمایند. آنها این کار را با سرعت یک لیتر در ساعت انجام می دهند و روزانه حدود 10 تا 15 لیتر آب را تصفیه می نمایند.

این فیلترها همچنین پتانسیل استفاده در محیط های جمعی را برای از بین بردن باکتری ها و ویروس ها از آب آشامیدنی آلوده نشان می دهند.

اقدامات بعدی محققان، انجام آزمایشات و مطالعات بیشتر برای ادامه یافتن موثرترین روش برای همه افراد درگیر با این مشکل است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 549

به "نابودی 99 درصدی باکتری ها در آب آلوده با فیلتر چوب طبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نابودی 99 درصدی باکتری ها در آب آلوده با فیلتر چوب طبیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید