نحوه محاسبه قیمت کالا ها اعلام شد

به گزارش پری بلاگ، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، همزمان با آغاز مرحله پنجم درج قیمت تولیدکننده از امروز، جداول ضرایب سود و هزینه های شبکه های توزیع و عرضه را منتشر کرد.

نحوه محاسبه قیمت کالا ها اعلام شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، عباس تابش، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان طی نامه ای به سازمان های صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان ها با اشاره به جلسات هیئت مشخص و تثبیت قیمت ها برای تصمیم درباره بررسی، محاسبه و کنترل عوامل مؤثر در قیمت تمام شده کالا و خدمات و سیستم های مربوط به توزیع تا مرحله مصرف، بر اساس درخواست بنگاه های اقتصادی و در راستای اجرای طرح شفاف سازی قیمت و درج قیمت تولید کننده و مصرف کننده، جداول ضرایب سود و هزینه های شبکه های توزیع و عرضه را به همراه ضوابط استفاده از این ضرایب اعلام کرده است.

وی در ادامه این ابلاغیه تاکید کرده که هزینه های مربوط در ضرایب اعاقتصادی، قبلا در قیمت کالا ها لحاظ شده و بنابراین هرگونه افزایش قیمت به بهانه مصوبه ابلاغی ممنوع است. بر این اساس ضرایب افزایشی از محل جابجایی هزینه های مرتبط در حلقه های دیگر تامین و توزیع، پوشش داده می شود. این ابلاغیه جایگزین آیین نامه و ضوابط قبلی استفاده از ضرایب سود عمده فروشی و خرده فروشی کالا شده است.

جداول ضرایب سود و هزینه های شبکه های توزیع و عرضه به شرح زیر است:

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 خرداد 1401 بروزرسانی: 24 خرداد 1401 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 1056

به "نحوه محاسبه قیمت کالا ها اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه محاسبه قیمت کالا ها اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید