نظرسنجی نشان داد: آمریکایی ها نگران تورم هستند

به گزارش پری بلاگ، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد آمریکایی ها به شدت نگران فرایند صعودی نرخ تورم هستند.

نظرسنجی نشان داد: آمریکایی ها نگران تورم هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، نظرسنجی جدید مشترک هاروارد کپس-هریس نشان می دهد آمریکایی ها نسبت به شرایط اقتصادی این کشور امیدوارتر شده اند ولی همچنان به شدت نگران افزایش نرخ تورم هستند.

بر اساس این گزارش، 56 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی گفته اند که اقتصاد آمریکا مستحکم و قوی است و از ژانویه تا به امروز در جهت رشد و رونق قرار گرفته است.

حدود 33 درصد آمریکایی ها نیز نسبت به بهبود چشم انداز اقتصادی خود در آینده ابراز امیدواری نموده اند. 23 درصد آمریکایی ها نیز گفته اند که شرایط اقتصادی آنها طی ماه های اخیر بدتر شده است.

47 درصد آمریکایی ها نیز گفته اند که اقتصاد این کشور در جهت درستی واقع شده است و 42 درصد نیز جهت اقتصاد را نادرست و اشتباه ارزیابی نموده اند.

نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شده است که اقتصاد آمریکا در حال خروج از بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا است.

آمارهای جدید نشان می دهد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا به پایین ترین سطح خود در یک سال اخیر رسیده و بیش از 60 درصد بزرگسالان آمریکایی حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

با این حال تعداد آمریکایی هایی که به شدت نگران تورم و افزایش قیمت ها هستند به سرعت رو به افزایش است. نرخ تورم آمریکا در ماه آوریل با بیشترین رشد در یک دهه اخیر روبرو شده است. شاخص قیمت مصرف کننده در این کشور در ماه آوریل بیش از 4.2 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

بیش از 88 درصد آمریکایی ها در این نظرسنجی گفته اند که نگران تورم هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 646

به "نظرسنجی نشان داد: آمریکایی ها نگران تورم هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرسنجی نشان داد: آمریکایی ها نگران تورم هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید