ورود اتومبیل های خودران به جاده های آلمان

به گزارش پری بلاگ، مجلس آلمان (بوندس تاگ) قانون ورود اتومبیل های خودران به جاده های کشور را تصویب کرد. این قانون از سال 2022 اجرایی می شود. آلمان اولین کشور جهان در زمینه استفاده قانونی از اتومبیل های خودران است.

ورود اتومبیل های خودران به جاده های آلمان

به گزارش دویچه وله، آندریاس شویر، وزیر راه و ترابری آلمان روز شنبه اول خرداد (22 مه) از تصویب قانون ورود اتومبیل های خودران به جاده های کشور خبر داد و گفت: آلمان اولین کشور در جهان خواهد بود که اتومبیل های خودران را از لابراتوار های تحقیقاتی به جاده ها می برد.

طبق قانون جدید، به اتومبیل های سطح 4 از سال 2022 اجازه ورود به بخشی از جاده ها که از قبل مشخص می شوند، داده می شود. در رانندگی تمام اتوماتیک سطح 4، کامپیوتر تمام وظایف راننده را برعهده می گیرد، بدون اینکه به کنترل یا نظارت راننده نیاز باشد.

به گزارش وزارت راه و ترابری آلمان، این تکنولوژی می تواند در وهله نخست در شاتل ها (خدمات ترابری) یا باربری مورد استفاده قرار گیرد. قرار است به اتومبیل های خودران شخصی نیز اجازه ورود به جاده ها داده شود. متخصصان انتظار دارند از این تکنولوژی به صورت گسترده در سال های آینده بیشتر استفاده شود.

قانون مصوب مجلس باید به تصویب مجلس بوندس رات که شامل نمایندگان 16 ایالت آلمان است نیز برسد. هیلدگارت مولر، رئیس اتحادیه صنایع خودروسازی آلمان با استقبال از تصویب این قانون گفت، آلمان می تواند در عرصه جهانی در این فناوری به شماره یک تبدیل شود.

جم ازدمیر، از رهبران حزب سبز ها تصویب این قانون را گامی مثبت ارزیابی کرد و نوشت که تا کنون برنامه ای سیاسی در زمینه استفاده از این تکنولوژی برای تامین و افزایش امنیت رانندگی، بهبود کیفیت زندگی و پاکیزه نگه داشتن هوا تدوین نشده است.

بر اساس تعاریف استاندارد، اتومبیل های خودران به شش دسته تقسیم می شوند:

در سطح صفر سیستم به طور اتوماتیک یک سری هشدار برای راننده ارسال می کند.

در سطح یک دست ها بر روی فرمان قرار دارند. راننده و سیستم هر دو در رانندگی نقش دارند.

در سطح دو دست ها بر روی فرمان قرار ندارند، سیستم به صورت کامل کنترل خودرو و وظایفی مانند گاز دادن، ترمز کردن و حرکت فرمان را بر عهده می گیرد.

در سطح سه راننده می تواند از جاده چشم بردارد و با خیال راحت، توجه خود را به هر چیزی به غیر از جاده معطوف کند. در سطح چهار هیچ گونه توجهی از سوی راننده لازم نیست. راننده می تواند صندلی خود را ترک کرده و حتی بخوابد. این سیستم فقط در برخی مناطق خاص پشتیبانی می شود.

در سطح پنج هیچ دخالت انسانی صورت نمی گیرد و تمامی فعالیت ها بر عهده سیستم است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 686

به "ورود اتومبیل های خودران به جاده های آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود اتومبیل های خودران به جاده های آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید