ویدئو ، دو روی سکه شبکه های اجتماعی

به گزارش پری بلاگ، اینکه تصور کنیم شبکه های اجتماعی یا سفید هستند یا سیاه، نگاه درست و علمی به پدیده های شبکه های اجتماعی نیست.

ویدئو ، دو روی سکه شبکه های اجتماعی

گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرنگاران، درست است که این شبکه ها با اتصال زنجیرهوار پروفایل های افراد یا گروه های مختلف، یک جامعه مجازی را فراتر از مرزهای جغرافیایی، اجتماعی و سیاسی شکل می دهند و سرمایه فردی را به سرمایه اجتماعی تبدیل می کنند اما این سکه یک روی دیگر هم دارد و آن آسیب های روانی است. مسئله ای که می توان آن را به چند بخش تقسیم کرد.

کاهش احساسات یکی از این مسائل است. ارتباطات در این فضا اغلب نوشتاری است و کیفیت احساسی ارتباط در فضای واقعی را ندارد. پیام های متنی پایه و اساس شبکه های اجتماعی را می سازد. یک نوشته ممکن است خوب نوشته شود اما به هیچ وجه نمی تواند تمام احساس نویسنده را به طور کامل منتقل کند.

دومین مسئله متن گرایی است. پیام های متنی با وجود تمام امکانات چندرسانه ای، هنوز بخش بزرگی از ارتباطات را در فضای مجازی تشکیل می دهد. این اتفاق، شکل جدیدی از هویت مجازی را شکل می دهد که متفاوت با هویت واقعی افراد است.

انعطاف پذیری هویتی از دیگر مسائل این گونه ارتباطات است. به این ترتیب که افراد در فضای مجازی می توانند چهره های متفاوت و حتی متضادی با خود واقعی شان را ارائه دهند.

دریافت های جایگزین مشکل بعدی است. در ارتباطات مجازی گاهی دیوارها شکسته می شوند و افراد به حریم خصوصی دیگران وارد می شوند و جملاتی می گویند که در ارتباط چهره به چهره به خاطر ملاحظات اخلاقی یا فرهنگی هیچ وقت به زبان نمی آورند.

یادآوری این نکته مهم ضروری است که متن گرایی یا تصویری شدن مفرط، هردو می تواند آسیب زا باشد. به قول معروف اندازه نگه دار که اندازه نکوست.

در ادامه ویدئوی زیر را ببینید:

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 877

به "ویدئو ، دو روی سکه شبکه های اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویدئو ، دو روی سکه شبکه های اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید