چرا کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی را به ایران نداد؟ خبرنگاران

به گزارش پری بلاگ، کنفدراسیون فوتبال آسیا در تاریخ 15 اسفند با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران چالش های اعطای میزبانی به تیم های ایرانی یا فدراسیون برشمردند.

چرا کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی را به ایران نداد؟ خبرنگاران

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، پس از ارسال مدارک دریافت میزبانی از سوی چهار باشگاه حاضر در لیگ قهرمانان و همچنین فدراسیون فوتبال برای دو رقابت مهم پیش رو (لیگ قهرمانان و مرحله اول مقدماتی جام جهانی) کنفدراسیون فوتبال آسیا در پاسخ به این دو نامه، نامه ای مفصل به مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران ارسال نموده است.

در این نامه که قبلاً بخشی از آن در ورزش سه مورد بحث و آنالیز قرار گرفته است، این کنفدراسیون چالش های میزبانی فوتبال ایران را به صورت کامل برشمرده. در این نامه البته خبری از رد تقاضای ایران نیست اما بنابر آنچه در مفاد نامه قرار گرفته است، تعیین است که چرا ایران میزبان مطلوبی برای رقابت های آسیایی از سوی نهار برگزارکننده این مسابقات محسوب نمی گردد.

در نامه ای که ویندر سون جان دبیرکل ای اف سی خطاب به نبی و در بندهای مختلف به رشته تحریر درآورده است، چالش های است که فوتبال ایران با آن درگیر است؛ مسائلی چون تحریم، حق پخش، مشکل نهادهای اقتصادی و... که اتفاقا بیشتر آن ها فرا سازمانی و تصمیم گیری درباره آن فراتر از حیطه فدراسیون فوتبال است.

انتشار این نامه در موضوع عدم اعطای میزبانی در رقابت های پیش رو را روشن می نماید. با این شرح که ظاهرا در موضوع برگزاری مسابقات در بحرین، مسائل دیگری نیز در آن دخیل بوده اند.

5 مارس 2021

از : کنفدراسیون فوتبال آسیا

به : مهدی محمد نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

موضوع: چالش های میزبانی مسابقات و رقابت ها

آقای عزیز

با اشاره به موارد فوق، ما از ابراز علاقه فدراسیون شما برای میزبانی مسابقات متمرکز در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2021 و مسابقات مقدماتی جام جهانی قطر 2022 TM و جام ملت های آسیا چین 2023- مسابقات مقدماتی مشترک مرحله 2، مسابقات مرحله انتخابی فوتسال آسیا 2022 و مسابقات جام ملتهای آسیایی زیر 23 سال در سال 2022 و 2024آگاهی یافتیم.

با این وجود، همانطور که آگاه هستید، مسابقات و رقابتهای فوق الذکر دارای صندلی جهانی است که ذینفعان مختلف از چندین کشور را شامل می گردد و با تحریم های بین المللی فعلی که جمهوری اسلامی ایران (IR Iran) را تحت تاثیر قرار داده ما چالش ها و محدودیت های قابل توجهی را در برگزاری و انجام پیروز مسابقات مربوطه در ایران برای AFC و ذینفعان مان پیش بینی می کنیم.

برای این منظور، ما می خواهیم با استفاده از این فرصت بعضی از نگرانی های خود را در خصوص هماهنگی های لجستیکی، تجاری و اقتصادی به توجه شما برسانیم. لطفا توجه داشته باشید که موارد ذیل قفط نمونه هایی هستند و جامع و کامل نیستند.

چالشهای لجستیکی

* محدودیت در حمل و نقل کالا، از مقر AFC یا از طرف شرکتهای بازرگانی همکار AFC ، شرکتهای وابسته بازرگانی، تیم های شرکت کننده و ارائه دهندگان خدمات تعیین شده به ایران یا از قلمرو ایران، به دلیل قوانین ملی قابل اجرا و تحریم های بین المللی که بر معاملات مربوط به ج.ا.ایران تأثیر می گذارند.

* محدودیت در جابجایی که هماهنگی های لجستیکی (به عنوان مثال اقامت و حمل و نقل داخلی) برای AFC شرکای دارای حقوق بازرگانی AFC شرکت های وابسته تجاری، تیم های شرکت کننده و ارائه دهندگان خدمات تعیین شده در قلمرو ج.ا.ایران، به دلیل عدم توانایی طرف های مربوطه در انجام هر گونه معاملات اقتصادی با توجه به تحریم های بین المللی که بر معاملات اقتصادی تاثیر گذار هستند.

چالش های بازرگانی

* محدودیت در توانایی AFC ، شرکای دارای حقوق بازرگانی کنفدراسیون و شرکتهای وابسته تجاری در استفاده کامل از حقوق تجاری برای هر مسابقه یا رقابت به دلیل قوانین ملی قابل اجرا و تحریم های بین المللی که بر معاملات یا جابجاییی که ج.ا.ایران در آن دخیل است ، تأثیر می گذارد.

* عدم توانایی AFC در تعیین (تلویزیون پخش کننده میزبان با اعطای حقوق رسانه به طور مستقیم به یک شریک بخش کننده در قلمرو ج.ا. ایران به دلیل عدم توانایی در اعطای حقوق و انجام تعهدات ناشی از هر گونه توافق نامه مربوطه با توجه به تحریم های بین المللی که معاملات یا جابجایی مربوط به ایران را تحت تاثیر قرار می دهند.

* محدودیت در جابجایی که هماهنگی های تحویل در محل را برای AFC شرکای دارای حقوق تجاری کنفدراسیون و شرکای تجاری وابسته به دلیل عدم توانایی طرف های مربوطه و با ارائه دهندگان خدمات تعیین شده برای انجام هر گونه خدمات و یا معاملات در رابطه با ایران از منظر تحریم های بین المللی که ایران را تحت تأثیر قرار می دهد را شامل می گردد.

چالشهای اقتصادی

* عدم توانایی AFC، شرکای دارای حقوق بازرگانی AFC، وابسته تجاری، تیمهای شرکت کننده و ارائه دهندگان خدمات تعیین شده برای انجام هرگونه نقل و انتقال اقتصادی، مستقیم یا غیر مستقیم به نفع هر شخص با نهادی در ایران.

* محدودیت های فعالیت های درآمدزایی AFC، برای شرکای دارای حقوق تجاری AFC و شرکتهای وابسته تجاری و سایر ارائه دهندگان خدمات.

سایر چالشها

عدم توانایی AFC برای انعقاد هرگونه توافق نامه قراردادی با پا به نفع مر شخص یا نهادی در ایران یا به وسیله ایران (شامل فدراسیون ها ج.ا.ا) برای میزبانی هر مسابقه یا رقابت به دلیل عدم توانایی اعطای حقوق و انجام تعهدات ناشی از چنین توافقاتی با توجه به تحریم های بین المللی که معاملات یا جابجایی مربوط به ایران را تحت تاثیر قرار می دهد.

با توجه به مطالب فوق شما متوجه خواهید شد که درجه ای از خطر برای AFC وجود دارد و ما می خواهیم تاکید کنیم که حل این موارد از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است تا AFC بتواند با پیروزیت برگزاری و انجام مسابقات و رقابتهای مربوطه را در قلمرو ایران را آنالیز و در نظر بگیرد. در حالی که ما ابراز علاقه مندی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران را به خصوص در شرایط بی سابقه ای که با بیماری همه گیر کووید-19 احاطه شده ، تحسین می کنیم.

ما اطمینان داریم که شما موانع و چالش های پیش روی را، با توجه به شرایط موجود، درک خواهید کرد. در عین حال، لطفا هر راه چاره یا پیشنهادی که امیدی به یافتن روشی برای رفع کردن این مسائل وجود دارد را به ما ارائه دهید. با تشکر از فدراسیون شما، منتظر حمایت و مشارکت مداوم شما هستیم.

ارادتمند شما

داتو ویند زور جان

دبیر کلAFC

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 525

به "چرا کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی را به ایران نداد؟ خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی را به ایران نداد؟ خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید