گازوئیل گران می گردد؟

به گزارش پری بلاگ، خبرنگاران : رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با رد ادعای افزایش قیمت گازوئیل تا سرانجام سال جاری گفت: نه سال جاری و نه سال آینده به هیچ عنوان قیمت گازوئیل تغییر نخواهد کرد.

گازوئیل گران می گردد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، عبدالهاشم حسن نیا، درباره نحوه تخصیص سوخت به ناوگان حمل و نقل جاده ای گفت: خودروهای سنگینی که در سراسر کشور در طول ماه پیمایش مفید به صورت حمل بار داشته باشند، طبق توافق سازمان راهداری و وزارت نفت بر اساس سهمیه، به آنها سوخت ارائه می گردد.

وی اضافه کرد: بعضی خودروهای سنگین که بیشتر کار می نمایند با شرکت نفت به این توافق رسیده ایم تا این خودروها بر اساس پیمایش بیشتر، میزان سوخت بیشتر از سهمیه به آنها داده گردد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای یادآور شد: مثلاً اگر ناوگانی ماهانه 15 هزار لیتر سوخت مصرف می نماید، در یک ماه کارکرد بیشتری داشت و احتیاج به 18 هزار لیتر سوخت داشت، بر اساس توافق مذکور، این میزان مصرف بیشتر سوخت که بر اساس پیمایش بیشتر و حمل بار بوده، ماه آینده به حساب کارت سوخت راننده ناوگان واریز می گردد تا کسری آنها جبران گردد.

حسن نیا، ملاک صحت ادعای پیمایش مفید ناوگان را بارنامه عنوان و اظهار کرد: جهت ذکر شده در بارنامه از مبدأ به مقصد که در سامانه سازمان راهداری ثبت می گردد، ملاک پیمایش ناوگان برای تخصیص سوخت خواهد بود بنابراین رانندگان دیگر نمی توانند ادعا نمایند که مثلاً جهتی را خالی از تهران تا مشهد برای دریافت بار به مقصد بندرعباس طی نموده اند بلکه آنچه به عنوان مبدأ و مقصد حمل بار در بارنامه ذکر شده، ملاک پیمایش و دریافت سهمیه سوخت است.

وی ادامه داد: بعضاً رانندگان اعتراض می نمایند که سهمیه سوخت دریافتی معادل 25 روز است و معادل 5 روز از سوخت آزاد مصرف می نمایند. پاسخ ما این است که اگر اسناد و مدارک پیمایش حمل بار در مدتی که ادعا می نمایند به ما ارائه دهند، ما نیز معادل سوخت ادعایی آنها در سهمیه ماه بعدشان منظور می کنیم یا اینکه از تنخواه سازمان راهداری به آنها پرداخت می کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تمام خودروهایی که بیشتر از سهمیه سوخت برای حمل بار مصرف می نمایند، وظیفه ما است که آن را جبران کنیم.

حسن نیا با رد ادعای افزایش قیمت گازوئیل توضیح داد: این اظهارات به هیچ وجه صحت ندارد، مبنای قیمت سوخت کلیه ناوگان حمل بار جاده ای در سراسر کشور 300 تومان است و یک ریال افزایش نمی یابد؛ قطعاً هم سال جاری و هم سال آینده قیمت گازوئیل تغییر نمی نماید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 274

به "گازوئیل گران می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گازوئیل گران می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید