13 طرز تهیه ماسک پرتقال برای لایه برداری، لک و جوش صورت

به گزارش پری بلاگ، ماسک پرتقال و ماسک پوست پرتقال جزو برترین ماسک ها برای جوانسازی پوست است. یکی از مرکبات سرشار از ویتامین ث است که با آن می توان ماسک های ساده و در عین حال بسیار موثری برای پوست تهیه کرد. در این مقاله از در طرز تهیه ماسک پرتقال به 13 روش و ویژگی های آنها را به شما آموزش خواهیم داد تا به راحتی ماسک پرتقال برای صورت را در خانه درست و بهره ببرید.

13 طرز تهیه ماسک پرتقال برای لایه برداری، لک و جوش صورت

1- ماسک پرتقال و موز برای برطرف آکنه پوستی

ماسک پرتقال و موز به خاطر خواص موز و پرتقال خاصیت التیام التهابات پوستی را دارد و می تواند رطوبت را به پوست برساند. این ماسک را به خوبی از بین می برد. می توانید یک روز در میان، یا هر دو روز یک بار، از این ماسک پرتقال بر روی پوست صورت خود بهره ببرید.

مواد لازم برای تهیه ماسک پرتقال و موز

موز: 1 عدد

پرتقال: 1 عدد

طرز تهیه ماسک پرتقال و موز

برای درست کردن ماسک موز و پرتقال، پوست هر دو میوه را بگیرید و آن ها را در مخلوط کن پوره و له کنید. سپس آن را روی پوست تمیز و بدون چربی و آلودگی بمالید. 15 تا 20 دقیقه صبر کنید تا مواد موجود در میوه ها، جذب پوست گردد. بعد از آن، پوستتان را با آب ولرم بشویید و به آرامی با حوله خشک کنید.

2- ماسک پرتقال و آرد نخودچی برای روشن کردن پوست

ماسک پرتقال و آرد نخودچی به حفظ ph پوست یاری نموده و آن را تمیز می نماید. این ماسک خاصیت ضد باکتریایی دارد و با کاهش رنگ دانه های پوست، آن را روشن تر می نماید. این ماسک را دو بار در هفته می توانید بهره ببرید.

مواد لازم برای تهیه ماسک پرتقال و آرد نخودچی

آب پرتقال: 2 قاشق غذاخوری

آرد نخودچی: 1 قاشق غذاخوری

گلاب: 1 قاشق چای خوری

طرز تهیه ماسک پرتقال و آرد نخودچی

برای تهیه این ماسک مفید برای پوست صورت، آب پرتقال، آرد نخودچی و گلاب را در یک ظرف با هم ترکیب کنید و خمیر به دست آمده را روی پوست خود ماساژ دهید. اجازه دهید این خمیر به مدت 20 دقیقه روی پوست بماند. سپس آن را بشویید و صورتتان را خشک کنید.

3- ماسک پرتقال و چای سبز برای لایه برداری پوست

این ماسک پرتقال خاصیت لایه برداری پوست را دارد و چربی اضافه آن را می گیرد. بعلاوه پرتقال و ، التهاب را کاهش می دهند و را می بندند. این ماسک را می توانید هر دو روز یک بار روی پوست خود بهره ببرید.

مواد لازم برای تهیه ماسک پرتقال و چای سبز

برگ چای سبز: 1/2 قاشق چای خوری

پالپ پرتقال: 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک پرتقال و چای سبز

برای تهیه ماسک پرتقال و چای سبز، برگ های چای سبز و پالپ پرتقال را در یک کاسه بریزید و با هم مخلوط کنید. این مخلوط را روی پوست خود بمالید و بعد از 20 دقیقه، آن را بشویید و خشک کنید.

4- ماسک پرتقال و روغن نارگیل با خاصیت نرم نمایندگی پوست

پرتقال و هر دو خاصیت مرطوب نمایندگی پوست را دارند و آن را صاف و نرم می نمایند. این ماسک با از بین بردن آلودگی های پوستی، به شفافیت آن یاری نموده و رنگ پوست را روشن می نمایند. می توانید این ماسک را یک روز در میان بهره ببرید.

مواد لازم برای تهیه ماسک پرتقال و روغن نارگیل

پالپ پرتقال: 1 قاشق غذاخوری

روغن نارگیل: 1 قاشق چای خوری

طرز تهیه ماسک پرتقال و روغن نارگیل

پالپ پرتقال و روغن نارگیل را در یک کاسه بریزید و آنها را له کنید، طوری که کاملا با هم مخلوط شوند. سپس این ماسک خمیری را روی پوست خود بمالید. 30 دقیقه بعد، این ماسک را با پنبه پاک کنید و پوستتان را بشویید.

5- ماسک پوست پرتقال و زردچوبه برای برطرف لکه صورت

برای پوست هایی که به مرور زمان و به خاطر قرار گرفتن در نور خورشید، دچار شده اند، و به همراه یک درمان طبیعی و عالی است. این ماسک پرتقال با از بین بردن لکه های پوستی، آن را روشن می نماید. بعلاوه با خاصیت ضد باکتریایی خود، مانع جوش زدن خواهد شد. این ماسک را می توانید هفته ای دو بار روی پوست خود بهره ببرید.

مواد لازم برای تهیه ماسک پوست پرتقال و زردچوبه

پودر پوست پرتقال: 1 قاشق غذاخوری

پودر زردچوبه: نوک قاشق چای خوری

گلاب: 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک پوست پرتقال و زردچوبه

برای تهیه این ماسک پوست پرتقال، در یک کاسه، پودر پوست پرتقال، زردچوبه و گلاب را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر یکدست و نرم داشته باشید. این مایه خمیری را روی پوست و گردن خود ماساژ دهید و 10 تا 15 دقیقه صبر کنید تا خشک گردد. سپس پوست خود را به آرامی با آب ولرم بشویید.

6- ماسک پوست پرتقال و جو دوسر برای از بین بردن چربی اضافه پوست

ماسک پرتقال و جو دوسر از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت نموده و به پاک کردن چربی های اضافه و آلودگی ها از روی پوست یاری می نماید. این ماسک را می توانید هفته ای سه بار در هفته روی پوست خود بهره ببرید.

مواد لازم برای تهیه ماسک پرتقال و جو دو سر

پودر پوست پرتقال: 2 قاشق چای خوری

جو دوسر: 1 قاشق چای خوری

آب: به میزان لازم

طرز تهیه ماسک پرتقال و جو دو سر

در یک ظرف مناسب، پوست پرتقال و جو دو سر را با هم مخلوط نموده و میزانی آب به آن اضافه کنید تا شکل خمیری پیدا کند. این خمیر را روی پوست خود بمالید و 15 تا 20 دقیقه صبر کنید تا خشک گردد. سپس پوست خود را با آب ولرم بشویید.

7- ماسک پرتقال و گوجه فرنگی برای کنترل چربی و آکنه

به تنهایی می تواند چربی های اضافه پوست را از بین ببرد و ترکیب آن با پرتقال، می تواند به تعادل میزان چربی پوست یاری کند. این ماسک لکه های پوستی را کاهش می دهد و برای درمان آکنه و سوختگی مناسب است. ماسک پرتقال و گوجه فرنگی را می توانید یک روز در میان بهره ببرید.

مواد لازم برای تهیه ماسک پرتقال و گوجه فرنگی

گوجه فرنگی: 1/2 گوجه فرنگی

پودر پوست پرتقال: 1 قاشق غذاخوری

گلاب: 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک پرتقال و گوجه فرنگی

برای تهیه این ماسک، نصف را له کنید و پودر پوست پرتقال را به آن بیفزایید. گلاب را هم به آن اضافه کنید تا حالت خمیری پیدا کند. این ماسک را روی پوست صورت خود بمالید و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه روی پوست استراحت کند. سپس با آب ولرم، پوست خود را بشویید.

8- ماسک پرتقال و آلوئه ورا برای درمان آفتاب سوختگی و روشن کردن پوست

این ماسک پرتقال به خاطر ترکیب شدن با خاصیت نرم نمایندگی برای پوست دارد و آفتاب سوختگی و بثورات پوستی را از بین می برد. بعلاوه به روشن شدن پوست یاری نموده و لکه های قهوه ای روی پوست را درمان می نماید. این ماسک را می توانید به صورت روزانه یا یک روز در میان بهره ببرید.

مواد لازم برای تهیه ماسک پرتقال و آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا: 2 قاشق غذاخوری

پودر پوست پرتقال: 2 قاشق غذاخوری

لیموترش: 1/2 یک لیموی کامل

طرز تهیه ماسک آلوئه ورا و پرتقال

برای تهیه این ماسک پرتقال برای پوست، برگ گیاه آلوورا را جدا نموده و ژل آن را با چاقو بیرون بیاورید. سپس آن را در یک ظرف بریزید و با پودر پوست پرتقال ترکیب و مخلوط کنید. در آخر چند قطره آبلیمو را به آن بیفزایید تا حالت خمیری پیدا کند. این ماسک را روی پوست خود بمالید و به مدت 15 دقیقه صبر کنید تا خشک گردد. سپس آن را با آب سرد بشویید.

9- ماسک پرتقال و تخم مرغ برای لایه برداری پوست

تخم مرغ و پرتقال لایه بردارهای طبیعی و مفید برای پوست هستند که در مدت زمان کمی، تاثیر استفاده از آنها را روی پوست خودتان متوجه خواهید شد. بعلاوه و پرتقال، علاوه بر از بین بردن سلول های مرده پوست، به و کلاژن سازی آن یاری می نمایند.

مواد لازم برای تهیه ماسک پرتقال و تخم مرغ

آب پرتقال: 3 قاشق سوپ خوری

سفیده تخم مرغ: 1 عدد

برگ آلوئه ورا: 1 عدد

آب لیموترش: 1 قاشق سوپ خوری

روغن بادام و عسل: چند قطره

طرز تهیه ماسک پرتقال، سفیده پرتقال و آلوئه ورا

برای درست کردن این ماسک با پرتقال ابتدا سفیده یک تخم مرغ را جدا نموده و آنقدر به هم بزنید تا پف کند. در یک ظرف دیگر بقیه مواد را با یکدیگر مخلوط کنید. سپس مواد ترکیب شده را به سفیده تخم مرغ اضافه کنید و دوباره به خوبی هم زده و با یکدیگر مخلوط کنید.

لایه ای از آن روی پوست صورت قرار دهید. پس از 15 تا 20 دقیقه بشویید. می توانید در آخر و بعد از استفاده از ماسک با یک پنبه آغشته شده به کمی گلاب، روی پوست خود بمالید.

10- ماسک پوست پرتقال و ماست

ماسک پوست پرتقال و ، یک ماسک عالی و طبیعی برای درمان انواع جوش های صورت است و خواص آنتی اکسیدانی قوی دارد. این ماسک را به میزان بیشتر می توانید درست کنید و در یک ظرف درب دار در یخچال نگه دارید. برای تعداد دفعات استفاده از آن نیز این ماسک را یک روز در میان می توانید بهره ببرید.

مواد لازم برای تهیه ماسک پرتقال و ماست

پرتقال: 3 عدد

ماست ساده: 2 قاشق چای خوری

عسل: 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک پرتقال و ماست

برای درست کردن این ماسک با پرتقال، ابتدا پوست پرتقال ها را بگیرید و پوست ها را به قطعات کوچک خرد کنید. اجازه دهید به مدت 3 روز زیر نور خورشید خشک شوند. سپس آن ها را مخلوط کن ریخته و آنقدر خرد کنید تا به شکل پودر درآیند. حالا این پودر را با ماست و عسل ترکیب نموده و به خوبی هم بزنید.

برای استفاده از ماسک، صورت خود را به خوبی شسته و ماسک به دست آمده را روی صورت خود بگذارید. به مدت 15 تا 20 دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید. در نهایت، میزانی آب سرد را برای باز کردن منافذ پوست، روی صورت خود بپاشید.

11- ماسک پرتقال و جوش شیرین برای بستن منافذ پوست

ماسک طبیعی پوست پرتقال و می تواند آلودگی های پوستی ناشی از باز بودن منافذ را از بین ببرد و چربی اضافه پوست را بگیرد. این ماسک با تمیز کردن پوست، از ایجاد جوش جلوگیری می نماید.

مواد لازم برای تهیه ماسک پرتقال و جوش شیرین

پودر پوست پرتقال: 2 قاشق چای خوری

جو دو سر: 1 قاشق چای خوری

جوش شیرین: 1 قاشق چای خوری

طرز تهیه ماسک پرتقال و جوش شیرین

برای درست کردن این ماسک با پوست پرتقال، همه مواد را در یک ظرف با هم ترکیب نموده و به میزان کم آب به ترکیبات اضافه کنید تا شکل خمیری پیدا کند. سپس یک لایه نازک از ماسک را روی صورت قرار داده و به صورت دایره ای روی پوست ماساژ دهید. اجازه دهید ماسک به مدت 15 دقیقه روی صورت بماند. در آخر صورت خود را با آب صورت بشویید و با یک حوله نرم خشک کنید.

12- ماسک پوست پرتقال و روغن زیتون

خواص روغن زیتون برای پوست و زیبایی بسیار زیاد است و اگر با پوست پرتقال مخلوط گردد، این خواص چند برابر خواهد شد. اگر پوست خشکی دارید، ماسک پرتقال و روغن زیتون می تواند به رطوبت رسانی به پوستتان یاری زیادی کند. اگر هم پوستتان چرب است، میزان کمی آبلیمو به مواد مورد استفاده در ماسک بیفزایید.

مواد لازم برای تهیه ماسک پرتقال و روغن زیتون

پودر پوست پرتقال: 1 قاشق چای خوری

روغن زیتون: 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک پوست پرتقال و روغن زیتون

در یک کاسه، پودر پوست پرتقال را با روغن زیتون ترکیب نموده و روی پوستتان ماساژ دهید. 15 تا 20 دقیقه صبر کنید و بعد با دستمال یا میزانی پنبه، پوست خود را پاک کنید.

13- ماسک پوست پرتقال و خاک رس قهوه ای برای لایه برداری پوست

این ماسک، به طور عمیقی، پوست شما را پاک می نماید و و سر سفید را از بین می برد. بعلاوه برای کسانی که پوست مختلط دارند، می تواند از پوستشان در برابر آکنه محافظت کند. این و پوست پرتقال را می توانید هفته ای یک بار بهره ببرید.

مواد لازم برای تهیه ماسک پرتقال و خاک رس قهوه ای

پودر پوست پرتقال: 1 قاشق غذاخوری

خاک رس قهوه ای (مولتانی میتی): 1 قاشق غذاخوری

گلاب: 1 قاشق غذاخوری

آب: به میزان لازم

طرز تهیه ماسک پوست پرتقال و خاک رس قهوه ای

برای تهیه این ماسک، پودر پوست پرتقال و خاک رس قهوه ای را با در یک کاسه بریزید و گلاب را اضافه کنید. اگر حالت خمیری پیدا نکرد و زیادی سفت بود، میزانی آب به آن بیفزایید. سپس خمیر به دست آمده را روی پوست صورت و گردن خود بمالید. به مدت 40 دقیقه صبر کنید و بعد آن را به آرامی از روی پوست خود برداشته و آن را بشویید.

سوالات متداول

ماسک پرتقال برای پوست چه فوایدی دارد؟

ماسک پرتقال را می توانید با مواد دیگر ترکیب کنید و از آنها برای جوانسازی پوست، از بین بردن لکه های پوستی ناشی از جای جوش و آفتاب سوختگی، برای روشن کردن و رطوبت رسانی به پوست و فراوری کلاژن از آن بهره ببرید.

ماسک پرتقال را چه مدت روی پوست قرار دهیم؟

بسته به نوع ماسکی که با پرتقال درست می کنید، زمان شست وشوی آن نیز فرق دارد. ولی به صورت متداول، معمولا این ماسک ها باید به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوست بمانند تا اثر خود را بگذارند. هر چند در بعضی موارد این زمان بین 30 تا 45 دقیقه نیز متغیر است.

منبع: stylecraze

منبع: افق کوروش
انتشار: 23 مهر 1401 بروزرسانی: 23 مهر 1401 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 1144

به "13 طرز تهیه ماسک پرتقال برای لایه برداری، لک و جوش صورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 طرز تهیه ماسک پرتقال برای لایه برداری، لک و جوش صورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید