ادامه ممنوعیت ورود گروه های خارجی به ایران

به گزارش پری بلاگ، معاون گردشگری از تصمیم تازه ستاد ملی کرونا درباره محدودیت های سفر گردشگران خارجی به ایران اطلاع داد و اعلام نمود: با اوج دریافت دوباره ویروس کرونا، این ستاد تصمیم گرفت ممنوعیت ورود گروه های خارجی را به ایران ادامه دهد، اما سفرهای ضروری، تجاری و کاری به ایران به صورت انفرادی مانعی ندارد و آژانس ها می توانند به این دسته از مسافران خدمات دهند.

ادامه ممنوعیت ورود گروه های خارجی به ایران

ولی تیموری با بیان این که ورود تورهای خارجی به ایران از اسفندماه سال 98، همزمان با شیوع ویروس کرونا محدود و ویزای ایران برای اتباع خارجی به سختی صادر شد، گفت: کوشش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر این بود که از تیرماه با گشایش مرزها، فرایند ورود مسافران و تورهای بین المللی به حالت عادی برگردد اما ستاد ملی کرونا پس از آنالیز آخرین وضیعت شیوع این بیماری در کشور اعلام نمود که ارائه خدمات برای سفرهای کاری و انفرادی با رعایت پروتکل های بهداشتی، مجاز است ولی برگزاری تورهای بین المللی گروهی فعلا تا فروکش کردن ویروس کرونا و عبور از این شرایط سخت، ممنوع است.

او افزود: صدور ویزای گردشگری ایران از اسفندماه 98 محدود شده است، حتی ورود اتباع کشورهایی که ورودشان به ایران بدون ویزا است با سختگیری انجام می گردد و با توجه به اوج دریافت دوباره این ویروس در ایران و سایر کشورها، به سادگی اجازه ورود به گردشگر ها و گروه های خارجی داده نمی گردد و ستاد ملی کرونا نیز با این موضوع مخالف نموده است.

تیموری درباره محدودیت سفرهای خارجی ایرانی ها گفت: این مقررات و سختگیری بیشتر به تورهای بین المللی ورودی مربوط می گردد و سفرهای خارجی ایرانی ها متاثر از پروتکل های کشور مقصد است. اگر کشوری مرزهای خود را به روی شهفرایندان ایرانی باز نموده و ویزا صادر می نماید، منعی برای خروج و اجرای تور وجود ندارد، مشروط بر این که مسافران و تورها همه پروتکل های مقصد را رعایت نمایند و در برگشت نیز پروتکل های بهداشتی ایران رعایت گردد تا در ادامه مسئله ای ایجاد نگردد.

معاون گردشگری درباره اعمال محدودیت برای سفرهای گروهی در داخل کشور با توجه به فرایند افزایشی شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: اجرای تورهای گروهی با رعایت پروتکل های بهداشتی، در داخل کشور منعی ندارد. البته تورها باید محدودیت های استان ها را در پذیرش مسافر در نظر بگیرند و ضوابطی را که استانداران معین می نمایند رعایت نمایند.

تیموری در پاسخ به این پرسش که استاندارد و پروتکل ویژه ای برای سفرهای گروهی در داخل کشور تدوین شده است، گفت: ضروری است این تورها پرجمعیت نباشند و فاصله گذاری اجتماعی رعایت گردد. واقعیت این است که پروتکل خاصی نداریم، از طرفی تورهایی که اکنون برگزار می شوند بیشتر ماهیت طبیعت گردی دارند و در فضای باز اجرا می شوند و کمپ می نمایند، فقط ضروری است پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند، وگرنه دغدغه و نگرانی از این حیث وجود ندارد.

منبع : ایسنا

منبع: چمدان
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 116

به "ادامه ممنوعیت ورود گروه های خارجی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه ممنوعیت ورود گروه های خارجی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید