اعتراض رئیس گروه اتحادیه بین المجالس به استفاده از پلتفرم آمریکایی در نشست های مجازی خبرنگاران

به گزارش پری بلاگ، احمد نادری، رئیس اتحادیه بین المجالس مجلس شورای اسلامی نسبت به استفاده از نوع پلتفرم مورد استفاده در برگزاری نشستهای مجازی اتحادیه بین المجالس جهانی واکنش نشان داد.

اعتراض رئیس گروه اتحادیه بین المجالس به استفاده از پلتفرم آمریکایی در نشست های مجازی خبرنگاران

به گزارش خبرنگاران، اتحادیه بین المجالس جهانی(IPU) با همکاری سازمان ملل متحد نشستی را با موضوع زنان برگزار می نماید که باتوجه به بیماری همه گیر کووید-19، این نشست در امسال بصورت مجازی در روز 3 فروردین برگزار خواهد شد.

باتوجه به پلتفرم آمریکایی استفاده شده در این اجلاس و تحریم های یکجانبه علیه جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان زن مجلس شورای اسلامی نمی تواندد در این نشست مشارکت داشته باشند.

نادری در پیغامی به دبیرکل اتحادیه اتحادیه بین المجالس جهانی، نسبت به این اقدام واکنش نشان داده و خواهان آنالیز و برطرف فوری این محدودیت شد.

در پیغام ارسالی به دبیرکل اتحادیه آمده است: همانطور که در مفاد اساسنامه IPU قید شده ، یکی از اصول اساسی اتحادیه اطمینان از مشارکت آزادانه و کامل کلیه مجلس های عضو در کلیه فعالیت های اتحادیه است. این اصلی است که به طور مداوم در فعالیت های اتحادیه مورد احترام قرار می گیرد و انتظار جدی وجود دارد که در دوره همه گیر COVID-19 این امر ادامه یابد.

بر این اساس ، من از جنابعالی و همکاران شما در دبیرخانه می خواهم که اقدامات فوری لازم را برای حل این مشکل جدی که قطعاً مانع مشارکت آزادانه و کامل نمایندگان مجلس اسلامی ایران در رویدادهای مجازی مزبور خواهد بود ، انجام دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 538

به "اعتراض رئیس گروه اتحادیه بین المجالس به استفاده از پلتفرم آمریکایی در نشست های مجازی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض رئیس گروه اتحادیه بین المجالس به استفاده از پلتفرم آمریکایی در نشست های مجازی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید