افزایش تنش ها در منطقه با حضور نیروهای خارجی

به گزارش پری بلاگ، تهران (پانا)- معاون سیاسی وزارت امور خارجه با تاکید بر مخالفت ایران با هر گونه حضور نظامی خارجی در خلیج فارس گفت حضور نیروهای خارجی نه تنها کمکی به برقراری امنیت نمی کند بلکه زمینه افزایش تنش ها را نیز فراهم خواهد نمود.

افزایش تنش ها در منطقه با حضور نیروهای خارجی

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سید عباس عراقچی روز چهارشنبه در ملاقات سفیر جدید دانمارک در تهران مخالفت جمهوری اسلامی ایران را با هرگونه حضور نظامی خارجی در منطقه خلیج فارس از جمله نیروهای اروپایی اعلام و تاکید نمود: امنیت این منطقه باید توسط کشورهای منطقه تامین گردد و حضور نیروهای خارجی نه تنها کمکی به برقراری امنیت نمی کند بلکه زمینه افزایش تنش ها را نیز فراهم خواهد نمود.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه امنیت خلیج فارس موضوع مشترک کشورهای منطقه است، توضیح داد: امنیت پایدار در منطقه منوط به گفت وگو و مشارکت دسته جمعی بین کشورهای منطقه و عدم دخالت قدرت های خارجی است.

عراقچی گفت: بهتر است دانمارک و دیگر کشورهای اروپایی به جای اعزام نیروها و ادوات نظامی و یا فروش گسترده تسلیحات به بعضی کشورهای منطقه با علت اصلی تنش ها در منطقه که همانا سیاست های مخرب و غلط آمریکا در خلیج فارس است، مقابله نمایند.

در این ملاقات همچنین درباره تحولات بین المللی و منطقه ای، مقابله با تروریسم، شرایط در منطقه خاورمیانه، بحران قره باغ و نیز ظرفیت های همکاری های مالی میان دو کشور گفت وگو به عمل آمد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 253

به "افزایش تنش ها در منطقه با حضور نیروهای خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تنش ها در منطقه با حضور نیروهای خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید