تنگتر شدن حلقه محاصره مزدوران سعودی؛ 2 منطقه دیگر در مأرب آزاد شد

به گزارش پری بلاگ، یک پایگاه خبری یمن گزارش داد که ارتش و کمیته های مردمی به همراه نیروهای انصارالله پیروز شدند دو منطقه را در وادی عبیده در مأرب آزاد نمایند.

تنگتر شدن حلقه محاصره مزدوران سعودی؛ 2 منطقه دیگر در مأرب آزاد شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارتش و کمیته های مردمی یمن در محله های جنوب شرقی شهر مأرب با مزدوران وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی به شدت درگیر شدند.

پایگاه خبری البوابه الاخباریه الیمنیه به نقل از منابع نظامی گزارش داد، نیروهای ارتش و جنبش انصارالله پیروز شدند منطقه ها بقیرتین و قرون البور در جنوب غرب وادی عبیده را آزاد نمایند.

به گفته این منابع، پیشروی نیروهای صنعاء، مزدوران وابسته به دولت مستعفی یمن و حزب اخوانی الاصلاح را مجبور کرد که از این منطقه ها فرار نمایند.

وادی عبیده آخرین شهر برای رسیدن به مأرب است؛ شهری که نیروهای دولتی یمن پس از آزادسازی 12 شهر در این استان، قصد دارند آن را آزاد نمایند. این شهر، آخرین مقر مزدوران سعودی در این استان نفت خیز است.

نیروهای یمنی روز گذشته در اطراف میادین نفتی صافر با مزدوران وابسته به ائتلاف متجاوز درگیر شدند. این درگیریها به منطقه اللجمه در وادی عبیده رسید.

درگیریها در این منطقه بیشتر در شرق استان مأرب متمرکز بود و این منطقه آخرین مقر مزدوران وابسته به عربستان سعودی در شرق مأرب است. نیروهای یمنی در صحرای السبعتین نیز نفوذ کردند؛ منطقه ای که میادین نفتی صافر را از صحرای الهجلة الحمراء جدا می نماید.

این در حالی است که ارتش و کمیته های مردمی یمن اخیرا پیروز شدند کنترل منطقه الجدیده مرکز ناحیه الجوبه (جنوب استان مأرب) مسلط شوند. با تسلط ارتش یمن بر منطقه الجدیده که در نزدیکی میدان نفتی صافر واقع شده است، پس از سیطره بر ارتفاعات راهبردی الکتف مشرف بر شهر الجدیده اجرا شده است.

منابع محلی گفتند که پس از سیطره کامل نیروهای یمنی بر ناحیه الجوبه، صدها تن از مزدوران دولت مستعفی تسلیم شده اند و عده ای دیگر پا به فرار گذاشته اند. با تسلط ارتش یمن بر منطقه الجدیده، مرکز استان مأرب از سه طرف تحت محاصره صنعاء عایدی.

استان مأرب به دلیل دارا بودن منابع غنی نفت و گاز، از ارزش مالی بالایی برخوردار است و به گفته کارشناسان در صورت آزادسازی کامل این استان، باید انتها کار دولت مستعفی به ریاست عبد ربه منصور هادی و حامی آن ائتلاف سعودی در یمن را خاطرنشان کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 912

به "تنگتر شدن حلقه محاصره مزدوران سعودی؛ 2 منطقه دیگر در مأرب آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنگتر شدن حلقه محاصره مزدوران سعودی؛ 2 منطقه دیگر در مأرب آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید