توجه سئول به تدارک احتمالی کره شمالی بابت دهمین سالگرد به قدرت رسیدن اون

به گزارش پری بلاگ، وزارت اتحاد مجدد کره جنوبی گفت، سئول در حال نظارت بر احتمال برگزاری مراسمی به مناسبت دهمین سالگرد به قدرت رسیدن کیم جونگ اون در کره شمالی است.

توجه سئول به تدارک احتمالی کره شمالی بابت دهمین سالگرد به قدرت رسیدن اون

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، کیم جونگ اون دسامبر 2011 و در پی مرگ ناگهانی پدرش کیم ایل سونگ قدرت را در کره شاقتصادی به دست گرفت.

چا دوک-چول، معاون سخنگوی وزارت اتحاد مجدد دو کره در نشست خبری گفت: کره شاقتصادی برنامه ای را برای برگزاری چنین مراسمی اعلام نکرده اما ما به نظارت بر اقدامات و تحرکات مرتبط ادامه می دهیم چون ضرورت هایی برای تقویت وحدت داخلی و ارزیابی نتایج سال اول برنامه پنج ساله وجود دارد.

این وزارتخانه به طرح توسعه اقتصادی کره شاقتصادی که در هشتمین کنگره حزب حاکم این کشور در ژانویه ارائه شد، اشاره کرد که در آن، کیم جونگ اون به شکست و ناکامی برنامه توسعه قبلی خود اذعان داشت و یک طرح نو را ارائه کرد.

کره شاقتصادی از زمان به قدرت رسیدن کیم جونگ اون در پی برگزاری مراسمی برای بزرگداشت دهمین سالگرد به دست گرفته شدن زمام امور این کشور از طریق وی و ارتقای جایگاه سیاسی اش بوده است.

ماه گذشته میلادی، سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی اعلام کرده بود که پیونگ یانگ پرتره های پدر و پدربزرگ کیم جونگ اون را از نشست های رسمی حذف کرده است.

کیم جونگ اون پس از ادای سخنرانی در نمایشگاه دفاعی 11 اکتبر به مدت یک ماه است که در انظار عمومی دیده نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 895

به "توجه سئول به تدارک احتمالی کره شمالی بابت دهمین سالگرد به قدرت رسیدن اون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه سئول به تدارک احتمالی کره شمالی بابت دهمین سالگرد به قدرت رسیدن اون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید