دنیا در چنگ کرونا ؛ مرور اخبار ویروس مرموز در چند خط

به گزارش پری بلاگ، ویروس کرونا انگار فعلا قصد ندارد دست از سر بشر بردارد هر چند آمار مرگ و میر مربوط به آن نسبتا فروکش نموده است.

دنیا در چنگ کرونا ؛ مرور اخبار ویروس مرموز در چند خط

به گزارش خبرنگاران ، آنچه در ادامه می آید مرور اخبار مربوط به ویروس کرونا به طور خلاصه است:

*باز شدن مرزهای بریتانیا به روی گردشگران نرخ ابتلا را بالا خواهد برد، این نتیجه تحقیقات دانشگاه آکسفورد است. بر اساس این تحقیقات پلیس لندن میخواهد گردشگرانی که موارد بهداشتی را رعایت نمی نمایند هزار پوند جریمه کند.

*قرنطینه 14 روزه اجباری برای مسافرانی که بعد از برطرف محدودیت های پروازی به کشورهای مختلف اروپایی سفر می نمایند دیگر وجود ندارد.

*نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد 41 درصد از مردم بریتانیا معتقدند کشورشان در میان تمامی کشورهای دنیا بدترین عملکرد را برای کنترل بیماری کرونا داشته است.

*تحقیقات جدید نشان داده که قرنطینه اجباری در اروپا حداقل از مرگ سه میلیون نفر جلوگیری نموده است. این آمار درباره بریتانیا 500 هزار نفر است. البته قرنطینه اجباری نه تنها در اروپا که در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله آمریکا در حال برطرف شدن است. نتیجه همین تحقیقات نشان داده که قرنطینه در آمریکا نیز از ابتلای 60 میلیون نفر به این بیماری جلوگیری نموده است.

*سازمان دنیای بهداشت هشدار داد تعیین شدن ابتلای 136 هزار نفر در یکشنبه این هفته یک هشدار بسیار عظیم برای پاندمیک کرونا و ادامه آن در ابعاد گسترده تر است.

*محققان آمریکایی فرضیه کارآمد بودن یکی از داروهای مخصوص درمان بیماران سرطان خون در درمان بیماران مبتلا به کرونا را تایید کردند. یک تحقیق دیگر نشان می دهد واکسن های مخصوص سرخک می توانند در جلوگیری از ایجاد عفونت بیشتر از سوی ویروس کرونا در بدن تاثیر بازدارنده بگذارد.

*محققان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های واگیردار بار دیگر خطر مبتلا شدن حیوانات خانگی نظیر گربه به ویروس کرونا را تایید کردند البته تاکید شده که ویروس کرونا به وسیله حیوان به انسان قابل انتقال نیست هر چند این نظریه هنوز احتمال است و خطرات بالقوه متعددی دارد.

*شیوع ویروس کرونا در بریتانیا باعث افزایش حیرت انگیز 800 درصدی در بعضی از خدمات پزشکی و دارویی شده است. به دلیل این گرانی بی سابقه ممکن است هزاران بریتانیایی یا خدمات را دریافت ننموده باشند و یا با تاخیر فراوان به آن دسترسی پیدا نموده اند.

*آنالیز های دانشگاه تگزاس آمریکا حاکی از آن است نیمی از زنان بارداری که آلوده به ویروس کرونا هستند نژاد آسیایی دارند و یا سیاهپوستند.

*مطالعه جدید نشان می دهد که بیماری کاوازاکی در بچه ها ممکن است در اثر ویروس ویروس کرونا ایجاد شده باشد. هنوز در رابطه با ارتباط بیماری کاوازاکی با ویروس کرونا احتمالات تایید نشده زیادی وجود دارد.

*یکی از اعضای بلندپایه بهداشتی چین می گوید واکسن کرونا به طور قطع تا پاییز فراوری و عرضه به مردم می رسد. پیش از این نیز دانشگاه آکسفورد مدعی کشف فراوری واکسن کرونا و عرضه آن به در دوز دو میلیاردی تا ماه سپتامبر شده بود.

*نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد سیگاری ها 23 درصد کمتر از افراد غیرسیگاری آلوده به ویروس کرونا می شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 48

به "دنیا در چنگ کرونا ؛ مرور اخبار ویروس مرموز در چند خط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیا در چنگ کرونا ؛ مرور اخبار ویروس مرموز در چند خط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید