خبرنگاران آغاز طرح جذب دستیاران در شهرداری تهران

به گزارش پری بلاگ، تهران - خبرنگاران- شهردار تهران از آغاز اجرای طرح جذب دستیاران در شهرداری تهران خبر داد.

خبرنگاران آغاز طرح جذب دستیاران در شهرداری تهران

به گزارش روز شنبه مرکز ارتباطات شهرداری تهران؛ پیروز حناچی درباره جزئیات آزمون دستیاری در شهرداری تهران گفت: برخورداری کارکنان و مدیران شهرداری از بالندگی فکری، توانایی فیزیکی و نیروی جوانی لازم برای پیش بردن ماموریت های سازمانی ضروری به نظر می رسد.

وی با اعلام اینکه هم اکنون 5.31 درصد از کارکنان شهرداری تهران را افراد زیر 30 سال تشکیل می دهند، شرح داد: به نظر می رسد این میزان تا 10 درصد کل شاغلین قابلیت ارتقاء داشته و شایسته است همواره در این سطح حفظ شود.

شهردار تهران با اشاره به اینکه اهتمام نسبت به چابک سازی و کاهش نیروی انسانی، مورد توجه است، گفت: هم زمان نیز بر اساس برنامه سوم ابلاغی شهرداری می تواند 50 درصد از تعداد خروجی خود را از نیروهای جوان، تحصیل کرده و پرانرژی و خلاق بکار گیرد.

وی جذب دستیاران را یک طرح استعدادیابی و شایسته گزینی دانست و افزود: فرآیند این طرح بر اساس مطالعات کارشناسی دقیق برای انتخاب افراد مستعد و کارآمد اجرا شده و مبتنی بر یک فرآیند استاندارد و تعریف شده ای است که داوطلبان در ابتدا با یک آزمون کتبی از نظر توانمندی های ذهنی، فکری و تحلیلی مورد سنجش قرار می گیرند.

حناچی با اشاره به مراحل این طرح جذب گفت: در مرحله بعد بر اساس مدل شایستگی خاص متناسب با وظایف دستیاران، توانمندی ها و شایستگی های مدیریتی آنان مورد ارزیابی و سنجش قرار می گیرد. به موازات آن نیز به مدیرانی که نیاز به دستیار دارند، آموزش های لازم ارائه می شود.

وی با اشاره به اختیارات قانونی نهاد شهرداری تهران اذعان داشت: مطابق با برنامه سوم توسعه شهر تهران و بودجه سال 1399 شهرداری تهران، شهرداری اجازه دارد به میزان 50 درصد افراد بازنشسته شده، نیرو جذب کند.

حناچی با بیان اینکه آنچه به عنوان نیروی مازاد از آن یاد می شود، نیروی مازاد در رده های کارشناسی شهرداری است، خاطرنشان ساخت: هر سازمانی به مثابه یک موجود زنده برای رشد و پویایی به نیروهای جدید با انرژی و خلاق نیاز دارد و بدون جذب یک سازمان مرده است و شهرداری از این موضوع مستثنی نیست.

به گفته شهردار تهران، ورود نیروی جوان با انگیزه بالا به منظور جانشین پروری و با رویکرد کشف استعدادهای جدید در کانون های ارزیابی، می تواند به عنوان موتور محرکه برای ارائه خدمات مطلوب باشد و سرمایه گذاری ارزشمندی برای آینده کادر مدیریت شهر تهران فراهم آورد.

حناچی در خصوص تمهیدات اندیشیده شده برای تثبیت جایگاه شغلی دستیاران جذب شده با توجه به سیاست مدیریت شهری، گفت: دستیاران در فرایندی کاملا شفاف و ضابطه مند انتخاب می شوند و هیچ نوع رابطه و وابستگی در انتخاب شان دخیل نخواهد بود. به علاوه فرایند انتخاب کاملا شایسته سالارانه است و می توان به توانایی و کارآمدی دستیاران اطمینان داشت.

وی شرح داد: انتظار می رود تلاطم های سیاسی در مدیریت شهری اثر زیادی روی نقش و جایگاه دستیاران نداشته باشد چرا که در هر دوره ای و مستقل از رویکردهای سیاسی حاکم بر مدیریت شهری، نیروهای کارآمد و توانمند مورد نیاز و منشأ اثر هستند و هیچ مدیری افراد شایسته، مستقل و کارآمد را کنار نخواهد گذاشت.

حناچی با اشاره به شعار تهران شهری برای همه و تاکید بر ضرورت بهره بردن از توان و ظرفیت همه مردم شهر در ساختن شهری تاب آور، زیست پذیر و مبتنی بر ارزش های ایرانی اسلامی، خاطرنشان ساخت: از این رو، دست همه فارغ التحصیلان دانشگاه ها را برای خدمت به مردم تهران به گرمی می فشاریم و این فرصت خدمت را برای همه شهروندان بصورت مساوی فراهم می آوریم تا در یک رقابت عادلانه و سالم در رسیدن به فضیلت خدمت به شهروندان تهرانی با هم رقابت کنند و بهترین ها به استخدام سازمان شهرداری تهران درآیند که شهروندان تهرانی لایق بهترین ها هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 209

به "خبرنگاران آغاز طرح جذب دستیاران در شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آغاز طرح جذب دستیاران در شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید