خبرنگاران فرماندار اسفراین از تعلل در واگذاری زمین به اهالی روستای دنج انتقادکرد

به گزارش پری بلاگ، بجنورد- خبرنگاران- فرماندار اسفراین گفت: پیگیری ها برای واگذاری زمین به اهالی روستای دنج شهرستان، که با آبگیری سد بیدواز زیر آب رفته بود، نتیجه بخش نبوده و این در حالی است که مسوولان نسبت به اهالی این روستا تعهد دارند.

خبرنگاران فرماندار اسفراین از تعلل در واگذاری زمین به اهالی روستای دنج انتقادکرد

طاهر رستمی روز سه شنبه به خبرنگار خبرنگاران گفت: با آبگیری سد بیدواز از بیش از 2 دهه پیش، زمین های روستای دنج در بالادست سد به زیر آب رفت، و هنوز شمار زیادی از اهالی این روستا که زمین های خود را در اختیار شرکت آب منطقه ای قرار داده بودند، برای دریافت زمین جایگزین با مشکل روبه رو هستند.

وی اضافه نمود: با آبگیری سد بیدواز، تمام محدوده روستای دنج زیر آب رفت که برای جبران در روستای ایزی زمین برای اسکان آنان داده شد و روستای دنج جابه جا شد.

وی با اشاره به اینکه شرکت آب منطقه ای کار خرید زمین های کشاورزی را انجام داده است، گفت: این شرکت بابت زمین های کشاورزی زیر آب رفته هم اعتبار تامین و به روستاییان پرداخت کرد اما چند نفر از اهالی به اعتراض به پایین بودن قیمت زمین، آن را دریافت نکردند که مقرر شد به آنان زمین در قبال اجاره واگذار گردد.

فرماندار اسفراین اضافه نمود: 202 هکتار زمین کشاورزی به شرکت آب منطقه ای واگذار شد تا در اختیار کشاورزان قرار گیرد، اما این زمین با توجه به مسائل حقوقی، هنوز واگذار نشده است.

وی توضیح داد: 134 هکتار از 202 هکتار زمین مزبور، در عرصه های زیر مدیریت حفاظت محیط زیست است و شرکت آب منطقه ای با وجود داشتن سند، کار واگذاری را انجام نداده و حفاظت محیط زیست هم سند را ابطال نکرده است.

رستمی با بیان اینکه شرکت آب منطقه ای به دلیل داشتن سند باید نسبت به واگذاری این زمین ها اقدام می کرد، گفت: در این زمینه پیگیر هستیم تا منطقه دنج، از عرصه های زیر مدیریت حفاظت محیط زیست خارج گردد و مقرر شده تا اداره کل حفاظت محیط زیست استان به وسیله شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور خروج منطقه دنج از منطقه حفاظت شده را پیگیری کند.

فرماندار اسفراین اضافه نمود: این زمین های کشاورزی در قالب اجاره به کشاورزان واگذار می گردد.

بخش زیادی از کشتزارها و باغ های روستای دنج اسفراین در دره بالادست سد بیدواز واقع بود که سال 75 با آبگیری این سد، به زیر آب رفت.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 481

به "خبرنگاران فرماندار اسفراین از تعلل در واگذاری زمین به اهالی روستای دنج انتقادکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار اسفراین از تعلل در واگذاری زمین به اهالی روستای دنج انتقادکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید