رئیسی: مردم را در تصمیمات اقتصادی دولت سهیم می کنیم نه غافلگیر

به گزارش پری بلاگ، رئیس جمهور با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران، شرح داد: ما نباید تحریم را مانع جدی فرض کنیم. دشمنان نمی خواهند کشور ما رشد کند، اما اتفاقا آنجایی که تحریم و تهدید داشتیم مانند صنایع دفاعی بیشتر رشد کردیم و معلوم می شود اگر بخواهیم می توانیم از مسائل عبور کنیم.

رئیسی: مردم را در تصمیمات اقتصادی دولت سهیم می کنیم نه غافلگیر

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر پنجشنبه در ادامه برنامه های سفر خود به استان زنجان در دیدار با فرهیختگان این استان با ابراز خوشحالی از دیدار با نخبگان، اساتید دانشگاه، دانشجویان و دانش آموزان این استان، گفت: بنده برای شما جوانان ارزش زیادی قائل هستم و شما نیز ارتباط خود با دولت را حفظ کنید.

وی با بیان این که توجه به هنر در دانشگاه ها و مدارس مهم است، افزود: در پیام اخیر رهبر معظم انقلاب برای اعضای تازه شورای عالی انقلاب فرهنگی توجه به هنر از موضوعات مهم بود. شورای عالی انقلاب فرهنگی قرارگاه اصلی فعالیت های هنری انقلاب است.

وی گفت: ما از زنجان چهره های فرهیخته ای مانند شیخ اشراق داشتیم که چهره شان در جهان اسلام می درخشد.

رئیسی با اشاره به نقش بنیاد ملی نخبگان برای شناسایی نخبگان و نیز معرفی آنها به مردم گفت: تاسیس این بنیاد از ابتکارات رهبری است که باید در این دولت آن را فعال تر کنیم.

وی ضمن تاکید بر ظرفیت های استان زنجان گفت: اقتصاد دیجیتال و مجازی می تواند در این استان فعال شود. دانشگاه باید در کنار صنعت، کشاورزی و معدن باشد. این نمی شود که دانشگاه از صنعت فاصله داشته باشد. بازار باید علمی فعالیت کند و نظام اقتصادی کشور هم باید علمی باشد.

وی ادامه داد: عملکرد دولت سیزدهم تحول محور و بر اساس عدالت بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب است.

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم حل مسائل با روحیه انقلابی گفت: ما باید نظام اقتصادی کشور را اصلاح کنیم و این اصلاح حتما با نظر نخبگان و اقناع مردم است، دولت در این زمینه شوک اقتصادی وارد نخواهد کرد و در اجرای تصمیمات و جراحی های اقتصادی مردم را سهیم میکنیم نه غافلگیر.

وی در پاسخ به درخواست تعدادی از قهرمانان ملی در رشته های مختلف برای رفع مشکل استخدام و مسکن آنان گفت: توجه به مسکن و استخدام قهرمانان خارج از عدالت نیست زیرا آنها روی سکوها نام و پرچم ایران را به اهتزاز در آوردند.

وی همچنین تاکید کرد: مسکن یکی از نیازهای اساسی کشور است و اگر ساخت مسکن رونق نگیرد، عقب افتادگی زیادی ایجاد خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 896

به "رئیسی: مردم را در تصمیمات اقتصادی دولت سهیم می کنیم نه غافلگیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: مردم را در تصمیمات اقتصادی دولت سهیم می کنیم نه غافلگیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید