روسیه و چین قصد فروش چه نوع تسلیحاتی را به ایران دارند؟، تهران و پکن درحال مذاکره نظامی هستند؟

به گزارش پری بلاگ، فصل پاییز، مهلت تحریم ارسال تسلیحات به ایران به خاتمه می رسد. واشنگتن خواستار تمدید دائمی این نوع تحریم علیه ایران است. اما، روسیه و چین در نامه های خود خطاب به دبیر کل سازمان ملل متحد مخالفت خود با این عقیده واشنگتن را ابراز نموده اند. می بایست خاطر نشان کرد که هر زمانی این نوع بحث ها در سازمان ملل متحد خاتمه گیرد، مسکو و پکن تسلیحات خود را وارد بازار ایران خواهند کرد.

روسیه و چین قصد فروش چه نوع تسلیحاتی را به ایران دارند؟، تهران و پکن درحال مذاکره نظامی هستند؟

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران،ولادیمیر ارنازوف ، در تحلیلی با عنوان روسیه و چین قصد فروش چه نوع تسلیحاتی را به ایران دارند؟ در روزنامه نزاویسیمایا گازتا نوشت:

دلایل بسیار روشنی مطرح است. نخست - خاور نزدیک به طرف های درگیر و متخاصم تقسیم شده است و برای ممانعت از شروع درگیری های مسلحانه عظیم، به حمایت از موازنه میان بازیکنان اصلی احتیاج است و این امر بدون ارسال تسلیحات به تهران غیر ممکن خواهد بود.

دوم - واشنگتن روسیه و چین را دشمنان اصلی اش اعلام نموده و علیه آنها، تحریم های اقتصادی و عوارض گمرکی اعمال نموده است. مسلح کردن ایران که سومین دشمن واشنگتن است، فرصت عالی بشمار می رود.

سوم - مسکو و پکن خواستار تحکیم مواضعشان در منطقه و غنی شدن از سوخت مواد هیدرو کربنی و سپس، گسترش امکانات برای نفوذ خود در این منطقه هستند.

طی ماه های اخیر، کارشناسان کشورهای گوناگون پیش بینی هایی در مورد فروش تسلیحات به ایران ارائه نموده اند. این تصور مطرح است که بیشتر پیش بینی ها غیر واقعی به نظر می رسند، زیرا این پیش بینی ها بر اساس زرادخانه نیروهای مسلح ایران است و به ندرت، به اصلاحات در سیاست بلند مدت ساختار نظامی و چشم انداز توسعه صنعت تدافعی داخلی در ایران توجه شده است. تردیدی نیست که تهران به مشی توسعه چند جانبه اقتصاد مقاومتی خود و تکیه بر منابع اقتصادی اش ادامه خواهد داد.

سیاست فشار حدبیشتری بر ایران، سودهای خود را به همراه داشته است. نتیجه اصلی آن، کاهش چشمگیر درآمدهای نفتی ایران بوده است. افت ارزش ریال توان تهران را برای واردات کاهش داده است. از این رو، در زمان اعمال تحریم های امریکا، نباید در انتظار ارسال حجم عظیمی از تسلیحات به ایران باشیم. مسکو و پکن نیز برای تحقق طرح های خود در منطقه، باید به تهران فروش تسلیحات نظامی بدون ضمانت را پیشنهاد نمایند.

در چنین شرایطی، از فروش هواپیماهای جنگنده سبک میگ - 29، هواپیمای جنگنده اف سی - 1، JF-17 Thunder ، هواپیماهای جنگنده جی - 6 میگ - 19، جی - 7 میگ - 21، اف اچ - 7 ، میگ - 29، جنگنده های سوخوی - 30، جت های آموزشی یاک - 130، تانک های تی - 90 و سیستم های دفاع هوایی سخن در میان است. تهران احتیاج مبرمی به ارتقای ناوگان هوایی اش برای تقویت آمادگی رزمی اش دارد. از این رو، گزارش هایی در مورد احتمال کوشش ایران برای خرید جت های جنگنده چند منظوره سوخوی - 35 و سوخوی - 30 اس ام و جت های سوخوی - 27 اس ام 3 و جت های جنگنده جی - 10 سی منتشر شده است.

همکاری های نظامی و فنی ایران و چین چندان رسانه ای نشده است، زیرا دو کشور تمایلی برای این امر ندارند. این تعامل باعث می گردد تا امریکا شرکت های نظامی چینی را تحت اعمال تحریم های گسترده خود قرار دهد و همین مساله باعث افزایش پنهان کاری پکن در این خصوص شده است. گفته می گردد که چین برای فروش سامانه های دفاع موشکی اف دی 2000 و ال وای 80 خود با ایران در حال مذاکره است.

منبع: اداره کل رسانه های خارجی

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 87

به "روسیه و چین قصد فروش چه نوع تسلیحاتی را به ایران دارند؟، تهران و پکن درحال مذاکره نظامی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه و چین قصد فروش چه نوع تسلیحاتی را به ایران دارند؟، تهران و پکن درحال مذاکره نظامی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید