سامانه سیمای سرطان رونمایی شد

به گزارش پری بلاگ، سامانه یکپارچه مدیریت اطلاعات سرطان که به اختصار سامانه سیمای سرطان نامیده می گردد، رونمایی شد.

سامانه سیمای سرطان رونمایی شد

رییس اداره سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه در مراسم رونمایی این سامانه با اشاره به اینکه در قالب این سامانه افراد بهتر، مناسب تر و زودتر خدمات را دریافت نمایند، گفت: امروز ماحصل کوشش هایی که برای توسعه زیر ساخت اطلاعاتی سرطان در سال های گذشته انجام شد، در قالب این سامانه ارائه شده است.

علی قنبری مطلق گفت: گزارش منظم از ثبت سرطان، ایجاد پرنده و نسخه الکترونیکی و اجرای برنامه پیشگیری و تشخیص زودهنگام و داشبورد از جمله دستاوردهای این سامانه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تحت وب بودن، امکان اتصال به سامانه های دیگر و امکان مدیریت کاربران مختلف از جمله مشخصات این سامانه است ، ادامه داد: سیاستگذاران، پزشکان و ارائه دهندگان خدمت، پژوهشگران، بیماران، سازمان های مردم نهاد از کاربران این سامانه خواهند بود.

قنبری مطلق ادامه داد: داشبورد اطلاعاتی سرطان از ابتدای مهرماه در اختیار سیاستگذاران، محققان و پژوهشگران کشور قرار خواهد گرفت تا در کارهای خود از آن استفاده کرد.

وی اضافه کرد: در این سامانه علاوه بر اطلاعاتی مانند ثبت اطلاعات سرطان های مختلف، جدیدترین اطلاعات در خصوص آموزش در اختیار مردم قرار می گیرد و به عبارتی این سامانه رسمی دبیرخانه ملی مدیریت وزارت بهداشت است.

وی گفت: هرچند رونمایی رسمی این سامانه امروز انجام شد، اما بخش های آن از چند سال پیش کار می نماید و بخش های جدیدی هم به این سامانه اضافه شده تا به کاهش مسائل بیماران مبتلا به سرطان یاری کند.

این سامانه امروز با حضور رضا ملک زاده نایب رییس کمیته ملی مدیریت سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسئولان این وزارتخانه در سالن جلسات معاونت تحقیقات وزارتخانه رونمایی شد. ،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 173

به "سامانه سیمای سرطان رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه سیمای سرطان رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید