سامانه مجامع الکترونیک و سامانه پرداخت سود سهام رونمایی شد

به گزارش پری بلاگ، دیروز سه پروژه مهم وزارت امور اقتصاد و دارایی از جمله سامانه مجامع الکترونیک و سامانه پرداخت سود سهام رونمایی شد.

سامانه مجامع الکترونیک و سامانه پرداخت سود سهام رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، فرهاد دژپسند، وزیر امور مالی و دارایی در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات دولت و در جریان افتتاح سامانه های مالی، با اشاره به افتتاح سامانه خزانه داری الکترونیک، گفت: امروز سه پروژه مهم وزارت امور اقتصاد و دارایی در زمینه دولت الکترونیک رونمایی شد، پروژه های بسیار مهمی که به منظور روابط بین دستگاه های دولتی، دستگاه های دولتی با شرکت ها و پیمانکاران و دستگاه های دولتی یا خزانه با کارکنان دولت به بهره برداری رسید. ما در این پروژه زمینه ای را فراهم کردیم تا امروز حقوق دو و نیم میلیون نفر از کارکنان و کارمندان دولت یکپارچه و متمرکز و به صورت الکترونیکی پرداخت گردد، همچنین از امروز امکان جمع آوری تمامی دسته چک های سنتی جمع فراهم شده و همه حساب های سنتی دستگاه های اجرایی نیز در بانک مرکزی متمرکز شده است.

وی ادامه داد: با افتتاح این سامانه ها زمینه کلی برای حداقل سازی رفت و آمدها و کاهش به کارگیری نیروهای متعدد در دستگاه های اجرایی فراهم می گردد، از طرفی تمام اموال و دارایی های دولت در سامانه ای ثبت می گردد که در پی آن قابلیت عرضه در کاربردهای مختلف معین می گردد.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: امروز سامانه مجامع الکترونیک نیز رونمایی شد؛ با گسترش بازار سرمایه و میلیونی شدن دارندگان کد بورسی و همچنین با توجه به پراکندگی جغرافیایی گسترده سهامداران احتیاج به برگزاری الکترونیکی مجامع شرکت های بورسی به صورت الکترونیکی داشتیم، تا احتیاجی به طی مسافت های طولانی از سوی سهامداران برای شرکت در مجامع نباشد و همچنین حجم بالای سهامداران مان مانع از برگزار نشدن مجامع شرکت ها به صورت اصولی نگردد و خوشبختانه هم زمینه الکترونیکی شدن و هم وضع قوانین و مقررات لازم فراهم شد.

دژپسند توضیح داد: سامانه سوم، سامانه پرداخت سود سهام است؛ به دلیل پراکندگی سهامداران در مناطق مختلف کشور، احتیاجی نیست که برای دریافت سود حداقلی و یا بیشتر هزینه نموده و به دفتر مرکزی مراجعه نمایند، این سامانه برای توزیع سود این شرکت ها به صورت الکترونیکی فراهم شد تا مانع از تحمیل زحمت زیاد به سهامداران گردد.

وی اضافه نمود: این سامانه ها افتتاح شده است تا یکسری خدمات خاص به سهامداران شرکت های بورسی، دستگاه های دولتی و کارکنان و طلبکاران یا پیمانکاران دولت ارائه دهد.

وزیر اقتصاد و دارایی اعلام نمود: این سه سامانه پازل هایی از مجموعه ای جامع هستند که کم کم رونمایی و در خدمت مردم قرار خواهد گرفت.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 365

به "سامانه مجامع الکترونیک و سامانه پرداخت سود سهام رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه مجامع الکترونیک و سامانه پرداخت سود سهام رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید