شریعتمداری: مبعث، پیغام آور عدالت و کرامت انسانی است

به گزارش پری بلاگ، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پیغام تبریک به مناسبت مبعث پیغامبر اکرم (ص) این روز را پیروی بشر از تعالیم و رهنمودهای پیغامبر بزرگ الشان از یک سو و رساندن بشر به سرمنزل کمال فردی، روحی و معنوی و تعالی زندگی اجتماعی و اصلاح وضع جوامع بیان نمود .

شریعتمداری: مبعث، پیغام آور عدالت و کرامت انسانی است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی متن پیغام بدین توضیح است .

مبعث پیغامبر اکرم (ص)، باشکوه ترین عید مسلمانان ، روز رستاخیز اعتقادی و عید عزت و شکوه بندگی در پیشگاه احدیت است.

مبعث، پیغام آور عدالت و کرامت انسانی است. پیروی بشر از تعالیم و رهنمود های پیغامبر بزرگ الشان از یک سو او را به سرمنزل کمال فردی، روحی و معنوی و از سوی دیگر به تعالی زندگی اجتماعی و اصلاح وضع جوامع می رساند.

بعثت با إقرء باسم ربّک الّذی خلق آغاز و با ادع إلی سبیل ربّک بالحکمة و الموعظة الحسنة دعوت همراه با حکمت ادامه یافت و آن را باید روز برافراشته شدن پرچم رسالتی ممتاز و بی نظیر در تاریخ بشریت دانست.

حضرت محمد(ص)، سردمدار نهضت عدالت خواهی و آزادگی است، همچنان نیازمندیم تا روح آزادگی، روشنایی و حکمت را بیاموزیم و پیروی از خط مشی رسول اکرم (ص) را نقشه راه خود قرار دهیم که بی شک تنها راه رستگاری از جهت پیروی تعالیم این انسان راستین و خاتم پیغامبران می گذرد.

با تبریک و تهنیت فرا رسیدن مبعث پیغامبر صلح،دوستی،مودت و اسوه حسنه نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) از خداوند متعال می خواهم توفیق پیروی کامل از آموزه ها و رهنمودهای خاتم انبیاء(ص) را برای ملت شریف ایران به ویژه جوانان عزیز کشورم فراهم سازد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 542

به "شریعتمداری: مبعث، پیغام آور عدالت و کرامت انسانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شریعتمداری: مبعث، پیغام آور عدالت و کرامت انسانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید