ممنوعیت جدید در بازار آی تی، واردات سوییچ شبکه ممنوع شد

به گزارش پری بلاگ، به گزارش تجارت نیوز، مصرف کننده اصلی سوییچ های شبکه دستگاه های دولتی هستند، به گفته فعالان بازار وزارت صمت با رفتارهای پوپولیستی مدعی شده که یک فراوریکننده امکان فراوری سوییچ های شبکه ای و اجزای آن را دارد.این در حالی است که آمریکا فراوریکنندهCISCO است. ژاپن، چین و روسیه هم خریدان اصلی این برند هستند.

ممنوعیت جدید در بازار آی تی، واردات سوییچ شبکه ممنوع شد

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران به خبرنگاران گفت: وزارت صمت بدون مکاتبه با اتحادیه جلوی ثبت سفارش سوییچ های شبکه ای را بسته است، چرا که یک فرد ناشناخته مدعی شده که ظرفیت فراوری سوویچ های شبکه ای در ایران وجود دارد.این در حالی است که فراوریکننده سوییچ های شبکه ای دیگر کمپانی های جهان هستند.

محمدرضا فرجی تهرانی اظهار کرد: استدلال وزارت صمت بابت بسته شدن ثبت سفارش ها این است که در سال فراوری، پشتیبانی ها و مانع زدایی باید به فراوریکنندگان توجه گردد. این در حالی است که هیچ یک از فعالان آی تی هنوز سوییچ شبکه با برند ایرانی را در بازار مشاهده نکرده اند.

به گفته او، وزارت صمت با این اقدامات نه تنها به فراوری و اشتغالزایی یاری نمی کند، بلکه با این رفتارهای پوپولیستی مانع بیشتری را پیش روی فعالان مالی قرار می دهد.

فرجی تهرانی معتقد است: مصرف کننده اصلی سوییچ های شبکه ای ارگان های دولتی هستند.افراد عملا با بسته شدن ثبت سفارش ها هزینه بیشتری را برای بخش بیت المال می تراشند.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه در پیش بینی گفت: چنانچه ثبت سفارش سوییچ های شبکه و اجزای آن باز نگردد در دو ماه آینده با کمبود و جهش قیمت ها رو به رو هستیم.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 653

به "ممنوعیت جدید در بازار آی تی، واردات سوییچ شبکه ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت جدید در بازار آی تی، واردات سوییچ شبکه ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید