نامه محمود صادقی به ابراهیم رئیسی

به گزارش پری بلاگ، محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس در نامه ای خطاب به رئیس قوه قضائیه خواستار ورود سید ابراهیم رییسی به موضوع کلاهبرداران و واسطه های تأیید صلاحیت شد.

نامه محمود صادقی به ابراهیم رئیسی

به گزارش ایلنا؛ در بخشی از نامه صادقی به رئیس قوه قضائیه آمده است: پیرو نامه شماره 99012063 مورخ 99/2/22 نظر به گذشت بیش از 8 ماه از شناسایی عده ای از کلاهبرداران و واسطه های تأیید صلاحیت و بازداشت تعدادی از آنها، که حسب اعلام مورخ 98/11/29 سخنگوی قوه قضاییه شمار بازداشت شدگان بالغ بر 20 نفر بود، و نظر به حساسیت موضوع و اهمیت آن برای افکار عمومی، مستدعی است دستور فرمایید گزارشی از نتایج تحقیقات مقدماتی و اقدامات قضایی متعاقب آن در این خصوص به اطلاع عموم برسد.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: خاطرنشان می سازد جناب آقای دکتر اسماعیلی سخنگوی محترم قوه قضائیه، طی تماس تلفنی مورخ 99/3/5 اینجانب با ایشان، اعلام کردند گزارش پرونده آماده است و در وقت مناسب اطلاع رسانی خواهد شد. اما باوجود گذشت بیش از چهار ماه تا به امروز هیچگونه اطلاع رسانی انجام نگرفته است. شک نیست عدم اطلاع رسانی و شفاف سازی در این زمینه، هم موجب تجری سودجویان و آسوده خاطرشدن آن ها برای تکرار اقدامات آن ها در آینده خواهد شد، هم موجب گسترش بدبینی افکار عمومی نسبت به سلامت نظام نظارتی شورای نگهبان خواهد شد.

پیش تر غلامحسن اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در یکی از نشست های هفتگی خود در مورد نفوذ و کلاهبرداری برخی افراد در انتخابات گفته بود: اینکه ادعا می کنند ذی نفوذند با اینکه باشند متفاوت است. این موضوع کلاهبرداری است نه ارتشا. ولی وصف مجرمانه دارد و رسیدگی میکنیم. تا به امروز 20 نفر شناسایی و برخی با قرار آزاد شده و حدود 4 تا 5 نفر در بازداشت هستند، اما به ارتباط این مدعیان با نهاد نظارتی انتخابات نرسیده ایم البته در این زمینه فردی از استانداری نیز بازداشت شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 259

به "نامه محمود صادقی به ابراهیم رئیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه محمود صادقی به ابراهیم رئیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید