هشدار تند خواهر رهبر کره شمالی به کره جنوبی

به گزارش پری بلاگ، کیم یو جونگ خواهر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در یک بیانیه افراد متواری از این کشور و پناهنده به کره جنوبی را تفاله های انسانی توصیف کرد و به سئول درباره تبعات متوقف نشدن بروشورهای تبلیغاتی ارسالی مخالفان پیونگ یانگ هشدار داد.

هشدار تند خواهر رهبر کره شمالی به کره جنوبی

به نوشته اسپوتنیک، بنا بر بیانیه ای که خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر کرد، خواهر رهبر کره شمالی گفت: ما مانورهای تفاله های انسانی در (کره) جنوبی را اقدام تحریک آمیز علیه دولت ما قلمداد می کنیم و ما به اقدام متناسب به آنها نگاه خواهیم کرد.

کیم یو جونگ در این بیانیه اضافه نمود: ما پیش از این به طور جدی به مقام های کره جنوبی درباره تبعات اقدامات اشتباهشان در تایید بی سر و صدای اقدامات وحشیانه این تفاله های انسانی روی روابط (کره) شمالی-جنوبی هشدار داده ایم.

بیانیه هشدارآمیز خواهر رهبر کره شمالی بعد از آن منتشر شد که یک گروه موسوم به مبارزان برای یک کره جنوبی آزاد گفتند، به وسیله مرز بالون های حاوی حدود 500 هزار بروشور به کره شمالی ارسال کردند.

اقدام این گروه در ارسال بروشورهای حاوی پیغام های مخالف کره شمالی در شرایطی اجرا شده که کره جنوبی چندی قبل به منظور کاستن از تنش ها بین دو کشور، ارسال بروشور از کره شمالی به کره جنوبی را ممنوع نموده بود.

هشدار تازه کره شمالی به کره جنوبی درباره بروشورهای تبلیغاتی در شرایطی اجرا شده که رسانه ها روز گذشته گزارش دادند که سئول، درصدد تشویق واشنگتن به ادامه گفت وگوها درباره خلع سلاح اتمی پیونگ یانگ است.

به رغم انتشار این خبر، یک مقام دولتی کره شمالی از اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره کره شمالی به شدت انتقاد کرد و گفت این مواضع نشان دهنده تداوم خصومت واشنگتن با پیونگ یانگ است که نهایتا به ضرر خودشان تمام می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 622

به "هشدار تند خواهر رهبر کره شمالی به کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار تند خواهر رهبر کره شمالی به کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید