هوک: توافق جدید با ایران می خواهیم

به گزارش پری بلاگ، مهر نوشت: نماینده آمریکا در امور ایران در سخنانی تکراری ادعا کرد: خواستار توافق جدیدی با ایران هستیم!

هوک: توافق جدید با ایران می خواهیم

برایان هوک کننده آمریکا در امور ایران امروز سه شنبه در اظهاراتی مضحک مدعی شد که کشورش خواستار توافقی جدید با ایران است که دربرگیرنده برنامه هسته ای، برنامه موشکی و امور مرتبط با زندانیان آمریکائی در ایران باشد!

کننده آمریکا در امور ایران با سوءاستفاده از رأفت اسلامی ایران در آزادی دو مجرم آمریکائی ادعا کرد که این موضوع با ماه ها رایزنی از طریق سوئیس (حافظ منافع واشنگتن در تهران) به انجام رسیده است.

این مقام آمریکائی به منظور بهره برداری انتخاباتی از اقدام بشردوستانه ایران در این خصوص ادعا کرد که این مسأله نشان دهنده موفقیت راهبرد واشنگتن بوده است!

وی در خصوص تلاش نافرجام کشورش در تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بر خلاف قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل نیز مدعی شد که ایران خاتمه تحریم تسلیحاتی را در ماه اکتبر فرصتی برای تسلیح خود می داند!

برایان هوک که کشورش در نقض تعهدات بین المللی بی نظیر بوده است، در ادامه مدعی شد: امکان خاتمه تحریم تسلیحاتی ایران وجود ندارد و باید در شورای امنیت تمدید شود!

این در حالیست که سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه پیشتر واشنگتن را به داشتن انگیزه های سیاسی از بابت پافشاری در تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران متهم کرد و از جامعه بین الملل خواست این اقدام را محکوم کنند.

به گفته این مقام روس، آمریکا از برجام خارج شده و اکنون از هیچ حق قانونی برای توسل به قطعنامه 2231 سازمان ملل در راستای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران برخوردار نیست.

لاوروف در نامه ای خطاب به شورای امنیت و آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل، ادعای آمریکا مبنی بر عدم ازسرگیری تعهداتش ذیل برجام و در مقابل، پافشاری برای برخورداری از حقوق قید شده در قطعنامه سازمان ملل را مضحک و غیرمسئولانه توصیف کرد.

گفتنی است حدود 3 روز پیش، کلی کرافت کننده آمریکا در سازمان ملل متحد، گفت که ایالات متحده پیش نویس قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را در اختیار روسیه قرار داده است.

روسیه پیش از این مخالفت خود را با تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران اعلام کرده و حتی اعلام شده که برخی شرکت های تسلیحاتی روسیه منتظر خاتمه این تحریم برای انعقاد قرارداد با ایران هستند.

این در حالی است که کننده چین در سازمان ملل نیز پیشتر گفته بود آمریکا از توافق برجام خارج شده و به تعهداتش طبق قطعنامه 2231 عمل نکرده است.

کننده چین اضافه کرده بود که آمریکا حقی برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ندارد، چه رسد به اینکه بخواهد مکانیسم ماشه را فعال کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 49

به "هوک: توافق جدید با ایران می خواهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوک: توافق جدید با ایران می خواهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید