پلتفرم پزشکی از راه دور ازپزشک، انقلابی در سیستم درمانی

به گزارش پری بلاگ، سلامتی بزرگترین نعمتی است که در اختیار بشر قرار گرفته است چرا که بدون آن، بهره مندی از سایر نعمت ها امکان پذیر نمی باشد. هنگامی که از سلامتی صحبت می کنیم، انسانی سر حال و شاداب را در نظر می گیریم که دارای قدرت اداره امور زندگی، همراه با روح و روانی سازگار می باشد. بنا به تعریف سازمان بهداشت جهانی، سلامتی عبارتست از برخورداری از آسایش کامل جسمی ، روانی و اجتماعی و نه فقط بیماری یا ناتوانی. یکی از دغدغه های اصلی ما در دنیای امروز، سلامتی است و فراموش نکنیم که به دلیل خطر کرونا تا حد امکان باید از رفت وآمد غیرضروری پرهیزکنیم. پلتفرم تله مدیسین ازپزشک، راهبردی برای مقابله با بیماری و ویروس های فراگیر مثل کرونا را آنالیز کرده و بستری برای تامین سلامت عمومی، اعم از پیشگیری، رصد، تشخیص، اولویت بندی اقدامات، درمان و پیگیری را مهیا کرده است.

پلتفرم پزشکی از راه دور ازپزشک، انقلابی در سیستم درمانی

تله مدیسن و پزشکی از راه دور ازپزشک

سلامت و پزشکی دیجیتال، ارائه خدمات درمانی از راه دور و بدون احتیاج به ارتباط رو در روی بیمار و پزشک با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات که مستلزم انتقال تصویر، صوت و سیگنال های تبدیل شده الکتریکی است. به طور کلی، بکارگیری تکنولوژی های نوآورانه و استفاده از شبکه های ارتباطی بین مراکز درمانی، داروخانه ها، آزمایشگاه ها در زمینه تشخیص، درمان و پیشگیری بیماریها و تحقیقات در راستای تامین سلامت افراد می باشد. هدف پزشکی از راه دور، حذف موانع جغرافیایی و سفرهای سخت بیماران برای امکان دسترسی به بیمارستان و خدمات پزشکی با کیفیت بالاست.

محاسن و مزایا تله مدیسن

  • صرفه جویی در زمان مورد احتیاج پزشک و بیمار
  • کاهش هزینه مراجعات متعدد به مطب
  • بهره گیری از بانک اطلاعات بیماران، جهت آنالیز فرایند بهبود بیماری
  • تسهیل تبادل نتایج آزمایشگاهی، رادیولوژی و …
  • دسترسی و تسهیل استفاده از خدمات بیمه گر
  • استفاده از تجربیات پزشکان در نقاط دیگر
  • بهبود ارائه خدمات پزشکی به مناطق روستایی و دورافتاده.
  • بهبود دسترسی به اطلاعات، به ویژه در زمینه بیماری های همه گیر
  • تبادل یافته های جدید پزشکی بین پزشکان سراسر دنیا.

افزایش حمایت دولت ها برای به کارگیری راه چاره های سلامت دیجیتال، برنامه های نوآورانه و افزایش استفاده از تلفن های هوشمند از جمله عوامل رشد بازار سلامت طی سال های آینده خواهد بود. طبق گزارش موسسه تحقیقات بازار هوشمندی راهبردی و پیش مطلع، بازار سلامت دیجیتال بر اساس فناوری به چند حوزه سلامت همراه، سلامت از راه دور، پفراینده های سلامت الکترونیک و تجزیه و تحلیل سلامت دسته بندی می گردد که بالغ بر 31.5% از کل سرمایه گذاری دنیای در سلامت دیجیتال را به خود اختصاص داده است. مراقبتهای بهداشتی بیشتر از گذشته به سمت استفاده از ابزار الکترونیک در کار خود روی خواهند آورد و این امر تاثیر شگرفی در دنیای پزشکی خواهد داشت. انقلاب تله مدیسن در راه است و پس از سالها اکنون به واقعیت پیوسته است.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 163

به "پلتفرم پزشکی از راه دور ازپزشک، انقلابی در سیستم درمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلتفرم پزشکی از راه دور ازپزشک، انقلابی در سیستم درمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید