چگونه می توان مصرف سوخت اتومبیل را کاهش داد؟

به گزارش پری بلاگ، یکی از مواردی که در مصرف سوخت مهم است، استفاده از راهکار هایی است که به کاهش مصرف سوخت کمک کند.

چگونه می توان مصرف سوخت اتومبیل را کاهش داد؟

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، از زمانی که قیمت بنزین در کشور گران شد، صرفه جویی در مصرف بنزین بسیار مورد توجه قرار گرفت. در گذشته شاهد این بودیم که به دلیل ارزانی بنزین رانندگان به صرفه جویی در مصرف بنزین توجه نمی کنند اما اکنون دقت بالایی در استفاده از آن می شود.

یکی از مواردی که در مصرف سوخت مهم است، استفاده از راهکارهایی است که به کاهش مصرف سوخت کمک کند و اینگونه می توان در مصرف سوخت صرفه جویی کرد. بررسی آمار مصرف بنزین نشان می دهد سالیانه 8 تا 9 درصد به میزان مصرف بنزین افزوده می شود که این فرایند باعث شده مصرف طی هر 10 سال 2 برابر شود.

بر این اساس راهکار های برای کاهش مصرف سوخت مدنظر قرار می گیرد که تعویض به موقع فیلتر هوا و استفاده از فیلتر هوای استاندارد از جمله این راهکار ها است.

از مواردی که برای کاهش مصرف سوخت اشاره دارد تنظیم موتور به موقع و تعمیر و نگهداری خودرو است، همچنین استفاده از سوخت متناسب با سطح تکنولوژی و نیاز خودرو نیز باید مورد توجه قرار گیرد. رانندگان باید بدانند که سرعت مناسب و شیوه صحیح رانندگی در کاهش مصرف سوخت نیز اثر گذار است.

به گفته بسکمک از کارشناسان صنعت خودرو رانندگی با دنده مناسب نیز تاثیرات زیادی در مصرف سوخت بنزین دارند، بسکمک از رانندگان به این نکته توجه کمی دارند. پیش بینی موقعیت ها و شرایط در حین رانندگی و خودداری از شتاب غیر ضروری نیز بسیار مهم است و باید به آن توجه کرد.

از توقف های بی مورد باید پرهیز کرد، علاوه بر این باید رانندگان به موقع اقدام به تعویض روغن کنند. تنظیم باد لاستیک ها نیز باید به موقع انجام شود و علاوه بر اینها، حمل بار اضافی در مصرف سوخت بیشتر تاثیر گذار است بنابراین باید از حمل بار اضافی اجتناب کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 480

به "چگونه می توان مصرف سوخت اتومبیل را کاهش داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه می توان مصرف سوخت اتومبیل را کاهش داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید