3 طرز تهیه شور غوره خانگی

به گزارش پری بلاگ، شور غوره یکی از قدیمی ترین، خوشمزه ترین و متفاوت ترین انواع شور خانگی است. طرز تهیه شور غوره مثل بسیار راحت است، اما طعم این چاشنی آن قدر لذیذ است که حتماً شما هم عاشق مزه دلچسب آن خواهید شد. در این مقاله از در می توانید با طرز تهیه غوره شور خوشمزه و سنتی به چند روش با آبغوره یا سرکه و نمک آشنا شوید و فوت و فن های درست کردن غوره شور خانگی را یاد بگیرید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در خصوص درست کردن غوره شور پاسخ خواهیم داد.

3 طرز تهیه شور غوره خانگی

مواد لازم برای تهیه شور غوره با آبغوره

مواد اولیهمیزان مورد احتیاج
غوره عسکری1 کیلوگرم
آبغوره خانگیبه میزان لازم
نمک2 قاشق غذاخوری

مدت زمان آماده سازی شور غوره: 10 دقیقه

مراحل طرز تهیه شوری غوره با آبغوره

درست کردن شوری غوره یکی از ساده ترین روش های آماده کردن یک چاشنی خانگی خوشمزه است که با مواد اولیه ای در دسترس آماده می گردد. این شور خانگی مزه لذیذی دارد و یک روش بی نظیر برای است. برای تهیه این شور غوره از و بدون نمک استفاده می گردد و از همین رو این شور طعم بسیار لذیذ و متفاوتی دارد. در ادامه می توانید با مراحل طرز تهیه شور غوره و بعلاوه نکات و ترفندهای تهیه این شور خوشمزه با غوره تازه را دنبال کنید.

مرحله اول؛ پاک کردن غوره

در اولین مرحله از طرز تهیه شور غوره خانگی باید غوره ها را تمیز کنید. برای این کار باید همه غوره ها را از خوشه جدا کنید و سپس غوره های بدون خوشه را در آب بریزید و خوب بشویید. برای شستن غوره ها باید آن ها را در آب سرد بریزید و چند بار غوره ها را آبکش کنید تا آب اضافی خارج گردد.

مرحله دوم؛ اضافه کردن آبغوره به غوره ها

بعد از شستن غوره ها آن ها را روی پارچه پهن کنید تا کاملا خشک شوند و هیچ رطوبتی نداشته باشند. سپس غوره ها را در شیشه مورد نظر بریزید. آبغوره را به میزان ای روی غوره ها بریزید که کاملاً سطح غوره ها را بپوشاند. به یاد داشته باشید برای تهیه شور غوره باید از آبغوره طبیعی و بدون نمک بهره ببرید.

مرحله سوم؛ آماده کردن شور غوره

بعد از اضافه کردن آبغوره طبیعی به شور غوره، در این مرحله باید نمک را اضافه کنید. سپس درب ظرف شیشه ای را محکم ببندید و شور غوره را برای 10 روز در دمای بیرون از یخچال و روی کابینت آشپزخانه قرار دهید تا شور شما آماده گردد. سپس باید بعد از رسیدن این چاشنی خوشمزه را در یخچال بگذارید.

در صورت تمایل شما می توانید آبغوره و نمک را به روش های یا اینترنتی از فروشگاه های تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: خواص و مضرات آبغوره و طبع و مصلح آن

مواد لازم برای تهیه غوره شور با سرکه

مواد اولیهمیزان مورد احتیاج
غوره عسکری یا هر نوع غوره بدون هسته1 کیلوگرم
سرکه سفیدنصف لیوان فرانسوی دسته دار
نمک2 قاشق غذاخوری
آب جوشیده سردبه میزان لازم

مدت زمان آماده سازی شور غوره با سرکه و آب نمک: 10 دقیقه

مراحل طرز تهیه شور غوره با سرکه

برای درست کردن شور غوره می توانید علاوه بر آبغوره همچون سایر شورهای خانگی از سرکه سفید نیز بهره ببرید. آماده کردن این مدل شور غوره بسیار راحت است و شباهت زیادی به دیگر انواع شور خانگی دارد. در ادامه می توانید با طرز تهیه شور غوره خانگی با سرکه سفید آشنا شوید.

مرحله اول؛ تمیز کردن غوره ها

در اولین مرحله از طرز تهیه غوره شور خانگی با سرکه باید غوره ها را دانه کنید و آن ها را از خوشه جدا کنید. سپس غوره ها را با آب فراوان بشویید و در آبکش بریزید تا آب اضافی خارج گردد. در نهایت بهتر است غوره ها را برای مدتی روی یک پارچه پهن کنید تا کاملاً خشک شوند و هیچ رطوبتی نداشته باشند.

مرحله دوم؛ آماده کردن شور غوره

بعد از این که غوره ها خشک شدند، در آخرین مرحله از طرز تهیه غوره شور باید غوره ها را در شیشه بریزید و سپس سرکه را اضافه کنید و آب جوشیده سرد را هم تا جایی که شیشه کاملاً پر گردد در شیشه بریزید. میزانی نمک اضافه کنید و اجازه دهید شور شما برای چند روز در محیط آشپزخانه بماند تا آماده گردد. بعد از رسیدن شوره غوره آن را در یخچال نگهداری کنید.

در صورت تمایل شما می توانید سرکه را به روش های حضوری یا اینترنتی از فروشگاه های تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه غور شور با آب نمک

مواد اولیهمیزان مورد احتیاج
غوره عسکری1 کیلوگرم
نمک2 قاشق غذاخوری
آب جوشیده سردبه میزان لازم

مدت زمان آماده سازی شور غوره با آب نمک: 10 دقیقه

مراحل طرز تهیه شور غوره با آب نمک

سومین روش درست کردن غوره شور استفاده از ترکیب آب نمک است. این روش یکی از ساده ترین شیوه های درست کردن شور غوره خانگی است. ترکیب آب، نمک و غوره طعم ملایمی به این شوری ها می بخشد که برای بیشتر افراد لذت بخش است. توجه داشته باشید که این مدل شور غوره معمولاً باید زودتر مصرف گردد. در ادامه می توانید با مراحل و جزئیات طرز تهیه شور غوره با آب نمک آشنا شوید.

مرحله اول؛ تمیز کردن غوره ها

برای درست کردن شور غوره با آب نمک باید همچون روش های قبل ابتدا غوره ها را پاک کنید و آن ها را از خوشه جدا کنید. سپس غوره ها را در آب بریزید و خوب بشویید، سپس آن ها را روی پارچه پهن کنید تا خشک شوند.

مرحله دوم؛ آماده کردن شور غوره

در این مرحله باید غوره های خشک را در ظرف شیشه ای درب دار بریزید. سپس آب جوشیده خنک را با نمک ترکیب کنید و شیشه را با آب نمک پر کنید. درب شیشه را محکم ببندید و آن را برای 4 تا 5 روز در یخچال بگذارید تا شوره آماده گردد. در این نسخه دستور تهیه شور غوره احتیاجی به اضافه کردن سرکه و آبغوره نیست.

از چه غوره ای برای تهیه شور غوره استفاده کنیم؟

غوره ها انواع مختلفی دارند و باید بدانید که همه آن ها برای درست کردن شور غوره مناسب نیستند. اگر دوست دارید یک شوری غوره خوشمزه و مجلسی داشته باشید، باید از غوره های بدون هسته بهره ببرید. از همین رو برترین نوع غوره برای شوری غوره، غوره عسگری است.

نکات مهم در طرز تهیه غوره شور

  • معمولاً برای درست کردن شور غوره آن را از خوشه جدا می نمایند، اما در صورت تمایل می توانید شور غوره را به صورت خوشه های کوچک نیز آماده کنید.
  • در طرز تهیه غوره شور با آب نمک نباید شور را در بیرون از یخچال یا فضای گرم بگذارید، زیرا ممکن است کپک بزند.
  • برای افزایش ماندگاری شور غوره با آب نمک و جلوگیری از کپک زدن شور غوره بهتر است شیشه خالی را برای چند دقیقه در آب بجوشانید تا استریل گردد و بعد از این که شیشه کاملاً خشک شد، شور را در آن درست کنید.
  • می توانید از شور غوره خانگی برای تهیه خورش کدو مسما و خورش غوره مسما بادمجان بهره ببرید.
  • در طرز تهیه غوره شور توجه داشته باشید که شوری باید دقیقاً مثل خیار شور نمکی باشد و بیش از حد شور نگردد.
  • برای این که شور غوره شما سبز رنگ بماند و تغییر رنگ ندهد، می توانید غوره ها را درون محلول کات کبود و نمک قرار دهید. برای این کار باید 2 قاشق چای خوری کات کبود و 3 قاشق چای خوری نمک را در یک لیتر آب حل کنید و سپس برای 24 ساعت غوره ها را در این ترکیب قرار دهید. در نهایت غوره ها را آبکش کنید و چند بار با آب سرد بشویید تا کاملا کات کبود شسته گردد.
  • برای خوش طعم شدن شور غوره و بعلاوه افزایش ماندگاری آن می توانید چند حبه سیر یا میزانی سیر رنده شده به آن اضافه کنید.
  • استفاده از سبزی های معطر و بعلاوه فلفل تند در شور غوره موجب خوش طعم شدن آن می گردد.

فوت و فن های خوشمزه شدن شور غوره

چرا غوره شور کپک می زند؟

  • در طرز تهیه غوره شور با آب نمک نباید شور را در بیرون از یخچال یا فضای گرم بگذارید، زیرا ممکن است کپک بزند.
  • برای درست کردن شور غوره حتما باید غوره ها کامل خشک شوند و هیچ رطوبتی نداشته باشند بعد آن را به صورت شور درست کنید. رطوبت باعث کپک زدن شور غوره می گردد.

میزان شوری شور غوره باید چقدر باشد؟

در طرز تهیه غوره شور توجه داشته باشید که شوری باید دقیقاً مثل خیارشور باشد و بیش از حد شور نگردد.

محصولات مرتبط

زردچوبه 75 گرمی

54,700 تومان 55,000 تومان 1% تخفیف

دارچین 80 گرمی سانتین

29,700 تومان 29,900 تومان 1% تخفیف

آبلیمو 500 گرمی مهرام

65,900 تومان 67,000 تومان 2% تخفیف

آبغوره 500 گرم شیشه سمیه

74,900 تومان 75,500 تومان 1% تخفیف

سرکه سفید 1000 گرمی کیمبال

33,500 تومان 39,500 تومان 15% تخفیف

منبع: افق کوروش
انتشار: 19 تیر 1403 بروزرسانی: 19 تیر 1403 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 1306

به "3 طرز تهیه شور غوره خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 طرز تهیه شور غوره خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید