برداشت جو در21 هزار هکتار از اراضی مشهد شروع شد

به گزارش پری بلاگ، مدیر جهاد کشاورزی مشهد گفت: عملیات مکانیزه برداشت جو در سطح 11 هزار هکتار جو آبی و 10 هزار هکتار جو دیم از اراضی کشاورزی این شهر شروع شد.

برداشت جو در21 هزار هکتار از اراضی مشهد شروع شد

به گزارش از ، امید طهماسبی زاده مدیر جهاد کشاورزی مشهد گفت: سال جاری در مشهد 21 هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیرکشت جو قرار گرفته است که شامل 11 هزار هکتار جو آبی و 10 هزار هکتار جو دیم است؛ پیش بینی می گردد که بیش از 58 هزار تن برداشت جو از این سطح را داشته باشیم.

او با بیان اینکه متوسط عملکرد جو آبی 4.5 تن در هکتار و جو دیم 850 کیلوگرم در هکتار است، اضافه نمود: ارقام کشت شده در سطح مشهد عمدتا رقم یوسف، بهمن، نوت، ریحان و بهرخ است.

مدیر جهاد کشاورزی مشهد ادامه داد: بیش از صد دستگاه کمباین کار (23 دستگاه کمباین بومی و 82 دستگاه کمباین مهاجر) برداشت جو را در مشهد به عهده دارند و در این رابطه اکیپ های برداشت متشکل از کارشناسان مجرب مستقر در مدیریت و مراکز جهاد کشاورزی دهستان های تابعه این شهر بر کار برداشت و تنظیم کمباین ها نظارت دارند.

طهماسبی زاده در خصوص تامین سوخت کمباین های برداشت غلات بیان نمود: سهمیه سوخت کمباین های بومی به صورت ماهیانه و کمباین های مهاجر 15 روزه تامین می گردد به صورتی که برای کمباین های سبک مثل جاندیر 955 و جاندیر 1055، 4000 لیتر در ماه و برای کمباین های نیمه سنگین و سنگین مثل کمباین های نیوهلند، سمپو و کلاس مدیوم 310 و همچنین جاندیر 1165، 6000 لیتر در نظر گرفته شده است.

او توضیح داد: توزیع بذر اصلاح شده، توزیع به موقع نهاده ها، اطلاع رسانی و پیگیری بیمه محصول، اطلاع رسانی و ارائه خدمات فنی و کارشناسی از اقدامات صورت گرفته برای حمایت از کشاورزان است.

/ف. ح

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 65

به "برداشت جو در21 هزار هکتار از اراضی مشهد شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برداشت جو در21 هزار هکتار از اراضی مشهد شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید