بلیت سینماها شنبه تا چهارشنبه نیم بها شد ، راه چاره تازه برای نجات سینما در زمانه کرونا

به گزارش پری بلاگ، تعلق دریافت فروش فیلم ها به مدت سه ماه به سینماها، کمک هزینه 100 میلیونی، مشروط کردن اکران آنلاین و نیم بها شدن بلیت ها در پنج روز هفته از مصوبات یازدهمین جلسه کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینماست.

بلیت سینماها شنبه تا چهارشنبه نیم بها شد ، راه چاره تازه برای نجات سینما در زمانه کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در این جلسه مقرر شد از تاریخ اول مرداد لغایت اول آبان 99 برای کلیه فیلم های ایرانی که با تایید شورای صنفی نمایش به چرخه اکران وارد شده اند، درآمد فروش آن ها تماما به سینما تعلق گیرد و در خاتمه اکران، معادل فروش خالص آنان از سوی سازمان سینمایی به شرکت پخش پرداخت شود.

تک سانس ها یا اکران دوم از شمول این قاعده خارج خواهد بود.

همچنین به این فیلم ها یکصد میلیون تومان، کمک هزینه اکران تعلق گیرد و برای دریافت وام 4 درصدی، به میزان فروش و حداکثر تا سقف 500 میلیون تومان به صندوق کارآفرینی امید معرفی شوند و چنانچه فروش فیلمی از 500 میلیون تومان بیشتر شد 100 میلیون تومان دیگر نیز بصورت بلاعوض اعطاء شود.

در این جلسه مقرر شد به منظور کنترل ترافیک و ایجاد تعادل در بازارهای مکمل و تا تشکیل شورای صنفی نمایش آنلاین، ورود فیلم ها به اکران آنلاین مشروط به نمایش حداقل دو هفته در سینماهای کشور باشد مگر با موافقت شوای صنفی نمایش.

ضمناًً اکران فیلم های خارجی صرفاً تا حدی باشد که به تشخیص ستاد کرونا، مخل سینمای ملی نباشد.

پرداخت قبض برق سینماهای فعال حاضر در اکران از ابتدای مرداد ماه به مدت سه ماه توسط سازمان سینمایی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

در این جلسه با اشاره به نامه رییس سازمان سینمایی به معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رویکرد استمرار جریان تولید در سینمای کشور و جلوگیری از توقف آن، تثبیت اشتغال دست اندرکاران سینمایی، تقویت بازار سینمای ایران و جبران کاستی های بازار اکران مقرر شد جهت اجرایی شدن این بسته حمایت از هنرصنعت سینما پیگیری ویژه شود.

همچنین گزارشی از فرایند فعالیت سینماها در دوران کرونا ارائه شد که حسین انتظامی با تقدیر از مدیران و پرسنل سینماها برای رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن های سینما بر ادامه این فرایند جهت حفظ سلامت مخاطبان سینما تاکید کرد.

در این جلسه بنا به پیشنهاد دبیر شورای صنفی نمایش مقرر شد سینماها از روز شنبه تا چهارشنبه نیم بها باشد.

در یازدهمین جلسه کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما که با حضور رییس سازمان سینمایی برگزار شد علاوه بر معاونان سازمان ، منوچهر شاهسواری، سید غلامرضا موسوی، محمود اربابی، مرتضی شایسته (دبیر شورای صنفی نمایش) و محمد قاصد اشرفی(رییس انجمن سینماداران) حاضر بودند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 133

به "بلیت سینماها شنبه تا چهارشنبه نیم بها شد ، راه چاره تازه برای نجات سینما در زمانه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیت سینماها شنبه تا چهارشنبه نیم بها شد ، راه چاره تازه برای نجات سینما در زمانه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید