بورس تهران آماده پذیره نویسی صندوق دارا دوم ، بازار سرمایه در انتظار رشد شاخص

به گزارش پری بلاگ، معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: بورس تهران آمادگی کامل برای پذیره نویسی صندوق دارای دوم را دارد.

بورس تهران آماده پذیره نویسی صندوق دارا دوم ، بازار سرمایه در انتظار رشد شاخص

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، محمود گودرزی معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران توضیح داد: پس از تأسیس صندوق دارا دوم توسط وزارت نفت، بورس تهران آمادگی کامل برای پذیره نویسی را دارد. او ادامه داد: باید امیدنامه و اساسنامه صندوق دارای دوم به وسیله سازمان بورس تهیه گردد و چون در صندوق دارا یکم اساسنامه تدوین شده بود فرمت اساسنامه آماده است و به محض اینکه صندوق تأسیس گردد، فرایند پذیرش، صورت می گیرد.

معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران در مورد زمانی که طول می کشد تا صندوق دارا دوم در بازار سرمایه معامله گردد، اظهار کرد: در این خصوص وزارت نفت اول باید یک صندوق را تحت عنوان پتروشیمی ها تاسیس کند و بعد از آنکه صندوق تاسیس شد باید پذیره نویسی انجام گردد که در مورد این مسئله آمادگی کامل از جانب ما وجود دارد.

شاخص بورس این هفته به دلیل انتشار خبر منتفی شدن عرضه صندوق دارا دوم وارد فاز اصلاحی شده بود، اما صحبت فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و دارایی و دارایی مبنی بر عرضه صندوق دارا دوم در نخستین چهارشنبه شهریور ماه و خبر سازمان خصوصی سازی در راستای توقف عرضه بلوکی سهام پالایشگاهی دولت، امید را به بازار بازگردانده است و بر این اساس، بعضی از کارشناسان پیش بینی مثبتی را نسبت به معاملات بورس در هفته پیش رو ارائه دادند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 166

به "بورس تهران آماده پذیره نویسی صندوق دارا دوم ، بازار سرمایه در انتظار رشد شاخص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس تهران آماده پذیره نویسی صندوق دارا دوم ، بازار سرمایه در انتظار رشد شاخص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید