خبرنگاران ترامپ سند فراوری واکسن کرونا را به نام دولت خود زد

به گزارش پری بلاگ، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری آمریکا که درگیر اثبات ادعای تقلب انتخاباتی است، پس از آنکه اعلام شد یکی از شرکت های آمریکایی 90 درصد راستا فراوری واکسن را پیموده است، خاطرنشان کرد: مدیریت من بزرگترین تحرک تاریخ را با ساخت سریع ترین واکسن در تاریخ شروع کرد.

خبرنگاران ترامپ سند فراوری واکسن کرونا را به نام دولت خود زد

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ عصر آدینه در یک نطق تلویزیونی که در کاخ سفید انجام شد، از نظر روش ساخت و زمان تایید آن، نسبت به گذشته بی سابقه است. اعدادی که هیچ کسی قبل از این ندیده است.

رئیس جمهوری آمریکا که ویروس کرونا را یک ویروس چینی نامید، ادامه داد: در ماه ژوئیه ، دولت من برای تامین واکسن با شرکت فایزر به توافق رسید تا برای فراوری 100 میلیون دز واکسن، حمایت لازم را به عمل آورد.

ترامپ واکسن فراوریی شرکت فایزر را 90 درصد موثر دانست و اظهار کرد: هیچ کسی فکر نمی کرد آنها به چنین سطحی برسند. گزینه فراوری کوتاه تر وجود دارد و دولت من عرضه رایگان این واکسن را ممکن خواهد ساخت.

وی که بارها از ناپدید شدن کرونا سخن گفته بود اما در عمل آمار مبتلایان به این ویروس در آمریکا افزایش یافت، ادامه داد: آن به طرز فوق العاده ای کاهش خواهد یافت. دولت من در توزیع این واکسن مشارکت می نماید و آمار آن به سرعت کاهش می یابد.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه در کمتر از یکسال پیروز به ساخت واکسن شده اند، افزود: معمولا ساخت واکسن ها 12 سال طول می کشد اما ما در کمتر از یکسال این کار را انجام دادیم. این کار پنج برابر سریع تر از پیشرفت واکسن در این کشور است.

ترامپ این اقدام را باورنکردنی دانست و اظهار کرد: سه واکسن دیگر در مرحله نهایی هستند و تا چند هفته دیگر خواهند رسید. ارسال آن هم گسترده و سریع خواهد بود. در ابتدا به گروه های امدادی و سپس به سالمندان و آمریکایی های در معرض خطر بالا تحویل داده خواهد شد.

وی بار دیگر مدعی شد 99.8 درصد مبتلایان زیر 50 سال بهبودی کامل می یابند و گفت: ما آمار بستری شدگان و فوتی ها را کاهش می دهیم. آمار مبتلایان به دلیل تعداد بالای آزمایش هایی است که انجام می گردد.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه با تایید نهایی واکسن، میلیون ها دز پشت درب منازل خواهند بود، اظهار کرد: در آوریل (اواخر فروردین 1400) واکسن برای همه مردم آماده می گردد به جز ایالت هایی همچون نیویورک که تصمیم گرفته اند به دلایل سیاسی، آن را مناسب ندانست.

ترامپ در اظهاراتی که به روشنی در پی تحریک مردم نیویورک بود که عمدتا دموکرات هستند، بیان کرد: ما نمی توانیم این واکسن را برای ایالت هایی بفرستیم که نمی خواهند آن را به دست مردمشان برسانند. من می دانم که نیویورکی ها آن را می خواهند اما فرماندار باید به ما بگوید که چه زمانی آماده است.

وی همچنین شرایط اقتصاد در دوران خود را پیروزیت آمیز توصیف کرد و بدون ذکر دلایل افزایش نرخ بازار سهام پس از انتخابات، اظهار کرد: امروز نرخ سهام افزایش داشت، ما توانستیم 13 میلیون شغل ایجاد کنیم و نرخ بیکاری را کاهش دهیم.

اظهار نظر مبهم درباره دولت آینده

نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با انتقاد از تعطیلی کسب و کار در ایالت های مختلف بار دیگر بر مخالفت خود با این کار به دلیل آسیبی که به اقتصاد آمریکا وارد می سازد، گفت: در دولت من چنین اتفاقی نمی افتد و در آینده هم کسانی که می دانند چه دولتی سرکار خواهد بود، من حدس می زنم و در آینده به شما خواهم گفت.

ترامپ افزود: می توانم بگویم که این دولت به سمت تعطیلی نخواهد رفت. تعطیلی باعث هزینه زندگی ها و ایجاد مسائل زیاد خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 308

به "خبرنگاران ترامپ سند فراوری واکسن کرونا را به نام دولت خود زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترامپ سند فراوری واکسن کرونا را به نام دولت خود زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید