خطر کرونا در عید نوروز؛ بایدها و نبایدها

به گزارش پری بلاگ، عید نوروز سال 1399 متفاوت از عید هر سال فرا رسیده است. بایدها و نبایدهایی در عید می تواند ما را ایمن از ویروس کرونا کند.

خطر کرونا در عید نوروز؛ بایدها و نبایدها

دید و بازدید عید را ممنوع کنیم

بسیاری از مردم نگران بی احترامی به عظیم ترها هستند. برای عظیم ترهای فامیل و نزدیکان خود شرایط را شرح دهیم. اگر فردی از نزدیکان ما به دید و بازدید عید می رود، او را از خطری که برای خود و دیگران ایجاد می نماید باخبر کنیم. همانطور که می دانیم دوره پنهان ماندن ویروس کرونا تا دو هفته و حتی بیشتر گزارش شده است. ممکن است فردی از نزدیکان ما و یا حتی خود ما به این ویروس مبتلا باشیم و به علت روابط اجتماعی گسترده در شروع سال نو، این ویروس را به طور تصاعدی در خویشاوندان خود پخش کنیم. بنابراین آنچه اهمیت دارد کنار گذاشتن رودربایستی ها و اجرای نوروزی متفاوت از هر سال برای جلوگیری از اشاعه ویروس کرونا و حفظ سلامت خود و خانواده است.

تماس تلفنی و تصویری

پیشنهاد می کنیم این عید را به وسیله تلفن و تماس های تصویری مجازی در کنار هم بگذرانیم. کافی است لیوان چای مهمان نواز عید آلوده به ویروس باشد و ما از آن اطلاع نداشته باشیم. این ویروس تا زمان کنترل شدن جدی بگیریم تا عواقب آن زندگی ما را مختل نکند. به خاطر داشته باشیم دید و بازدید عید از عظیم ترها که بیش از جوانترها در معرض این خطر هستند، ظلم عظیمی به آن ها است.

خریدهای خود را محدود کنیم

به هر بهانه ای به خرید نرویم. چیزهایی که می خواهیم را با رعایت نکات بهداشتی تهیه کنیم و تعداد بارهایی را که برای خرید به بیرون از خانه می رویم را کاهش دهیم. به خاطر داشته باشیم سوپرمارکت ها یکی از منابع جدی در شیوع کرونا گزارش شده اند. خریدهای خود را به محض ورود به خانه طبق روش های امن، ضدعفونی کنیم. محیط خانه، نقطه امن ماست. از سلامت آن مراقبت کنیم.

در این زمینه بخوانید:

برای پیشگیری از کرونا چطور خریدهایمان را ضدعفونی کنیم؟

چند نکته طلایی برای ضدعفونی خودرو در روزهای شیوع کرونا

به بچه ها آموزش دهیم

به بچه ها آموزش دهیم که چگونه در این دوره رفتار نمایند و دست خود را مدام بشویند. درست است که این ویروس برای سنین پایین خطر کم تری دارد اما این موارد می تواند سلامت سایر اعضای خانواده و کهنسالان را بیش از سایرین تحت تأثیر قرار دهد.

سرگرمی ایجاد کنیم

در طول دوره عید نوروز و تعطیلات، زمان آزاد خود را به تفریحات دسته جمعی با خانواده خود بگذرانید. بازی هایی که در کانون خانواده قابل اجرا هستند و ساعت ها ما را سرگرم می نمایند. تنها راه جلوگیری از این ویروس عدم رفت وآمد در خیابان ها است. تا زمان کنترل این ویروس تا حد ممکن از خانه خارج نشوید.

علائم سرماخوردگی و یا کرونا را جدی بگیریم

درست است که عید است و زمان با هم بودن خانواده ها است اما در صورت بروز علائم سرماخوردگی، بدن درد، تب، تنگی نفس و سرفه خشک در افراد، ابتدا خود را در اتاقی قرنطینه کنید. در روابط خود با سایر اعضای خانواده مراعات کنید. در صورت بهبود می توانید با رعایت نکات بهداشتی به خانواده بازگردید و در صورت تشدید علائم در این مرحله به پزشک مراجعه کنید. اگر بیماری زمینه ای مانند دیابت، مسائل ریوی و قلبی دارید، در صورت بروز علائم به پزشک مراجعه کنید.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 360

به "خطر کرونا در عید نوروز؛ بایدها و نبایدها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر کرونا در عید نوروز؛ بایدها و نبایدها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید