خطیب زاده: وزارت خارجه تا برطرف مشکل هموطنان موضوع را با جدیت پیگیری خواهد نمود

به گزارش پری بلاگ، تهران (پانا) - سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در شرح آخرین شرایط اتباع ایرانی گرفتار در مرز بلاروس و لیتوانی، تاکید نمود وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران تا برطرف مشکل این هموطنان این موضوع را با جدیت پیگیری خواهد نمود.

خطیب زاده: وزارت خارجه تا برطرف مشکل هموطنان موضوع را با جدیت پیگیری خواهد نمود

به گزارش وزارت امور خارجه، خطیب زاده در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد آخرین شرایط اتباع ایرانی گرفتار در مرز بلاروس و لیتوانی، اضافه نمود: متعاقب اطلاع وزارت امورخارجه از موضوع، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس ماموریت یافت با فوریت این موضوع را پیگیری کند.

او ادامه داد: بر این اساس سفارت بلافاصله در تماس با وزارت خارجه و دیگر نهادهای ذیربط بلاروسی، اقدام به کسب اطلاعات تکمیلی درخصوص شرایط هموطنان گرفتار در مرز بلاروس - لیتوانی و حل مسائل آنها کرد. در طی این تماس ها، سفارت خواهان همکاری نهادهای ذیصلاح بلاروسی برای دسترسی به اتباع ایرانی گرفتار در مرز و رسیدگی فوری به شرایط آنها شده است.

خطیب زاده تاکید نمود: با توجه به اهمیت و فوریت موضوع، کوشش شده با افراد گرفتار ارتباط مستقیم برقرار گردد که بر همین اساس علاوه بر تماس تلفنی سفیر با یکی از اتباع گرفتارشده، صبح امروز هیاتی از سفارت برای رسیدگی به شرایط اتباع ایرانی و تمهید شرایط بازگرداندن آنها به میهن راهی منطقه مرزی بلاروس- لیتوانی شد که بر اساس گزارش های دریافتی هم اکنون در منطقه مرزی به سر می برد و در تعامل با مرزبانی منطقه ای، در کوشش است در اسرع وقت مسائل هموطنان گرفتار را مرتفع کند.

سخنگوی وزارت خارجه تاکید نمود: سفارت ایران بطور مستمر در تماس با نهادهای ذیربط بلاروسی بوده و نگرانی جدی جمهوری اسلامی ایران از شرایط اتباع ایرانی گرفتار در مرز را رسما به اطلاع طرف بلاروس رسانده است ضمن آنکه این موضوع به وسیله سفارت بلاروس در تهران نیز پیگیری شده است.

خطیب زاده در خاتمه گفت: اطمینان داریم دولت بلاروس در چارچوب روابط محبت آمیز تهران - مینسک همکاری لازم و کافی برای برطرف مسائل این اتباع ایرانی را خواهد داشت. وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران نیز تا برطرف مشکل این هموطنان این موضوع را با جدیت پیگیری خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 900

به "خطیب زاده: وزارت خارجه تا برطرف مشکل هموطنان موضوع را با جدیت پیگیری خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: وزارت خارجه تا برطرف مشکل هموطنان موضوع را با جدیت پیگیری خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید