رونمایی از 5G استان هرمزگان بزودی خبرنگاران

به گزارش پری بلاگ، عضو هیأت مدیره همراه اول ضمن تشریح شرایط شبکه این اپراتور در هرمزگان، خبر از اتفاقات خوبی برای این استان داد و گفت: 5 G بزودی به هرمزگان می رسد.

رونمایی از 5G استان هرمزگان بزودی خبرنگاران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، بابک تراکمه، عضو هیأت مدیره همراه اول صبح امروز چهارشنبه بیستم اسفندماه در آیین اتصال روستا های استان هرمزگان به شبکه اینترنت که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران ارشد این استان در بندرعباس برگزار گردید، شرایط شبکه همراه اول در این استان را تشریح کرد.

عضو هیأت مدیره همراه اول با بیان اینکه پوشش جمعیتی اپراتور اول در استان هرمزگان به 95 درصد رسیده است، گفت: امروز قریب به دو میلیون سیم کارت همراه اول در جغرافیای هرمزگان به ثبت رسیده است.

بابک تراکمه اضافه کرد: در حال حاضر 2 هزار و 862 کیلومتر از جاده های فرعی و اصلی و 357 کیلومتر از جهت های ریلی هرمزگان تحت پوشش همراه اول است.

عضو هیأت مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران برقراری این میزان پوشش را با سرمایه گذاری و راه اندازی 853 سایت و 2 هزار 570 تکنولوژی امکانپذیر دانست و گفت: 70 درصد از کاربران اینترنت همراه اول از پوشش 4 G و نزدیک به 30 درصد نیز پوشش 3 G را تجربه می نمایند.

رونمایی از 5 G استان هرمزگان بزودی

تراکمه با نوید رونمایی از تکنولوژی 5 G در استان هرمزگان گفت: بزودی شاهد این اتفاق خواهیم بود؛ کما اینکه استقبال مشترکان هرمزگانی از خدمات همراه اول جهت توسعه بیشتر این اپراتور در هرمزگان را هموار خواهد نمود.

وی با تأکید بر اینکه همره اول آماده همکاری با شرکت های دانش بنیان در راستای توسعه ایده های نوآورانه و متناسب با زیست بوم هرمزگان است، بیان کرد: جهت برای بهره مندی از ظرفیت های ارتباطی در راستای شکل گیری اقتصاد دیجیتال فراهم است.

ایجاد و توسعه پوشش همراه اول در روستا های جدید

عضو هیأت مدیره همراه اول همچنین اشاره ای به افتتاح های امروز با حمایت وزارت ارتباطات داشت و گفت: بخش دیگری از روستا های دوردست هرمزگان تحت پوشش شبکه همراه اول قرار گرفتند.

تراکمه خاطر نشان کرد: همراه اول توانست با ایجاد و ارتقاء 97 سایت برای پوشش 140 روستای محروم در هرمزگان، بیش از پیش در زمینه عدالت ارتباطی حرکت کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 515

به "رونمایی از 5G استان هرمزگان بزودی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از 5G استان هرمزگان بزودی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید