علی نژاد: حکم سرپرستی سمیعی در حراست موقتی است

به گزارش پری بلاگ، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان می گوید که حکم سرپرستی حراست سمیعی موقتی است.

علی نژاد: حکم سرپرستی سمیعی در حراست موقتی است

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، مهدی علی نژاد در حاشیه مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون شطرنج گفت: امروز شاهد برگزاری مجمع عمومی شطرنج بودیم که در این مجمع به آنالیز عملکرد سال 98 فدراسیون و ارائه گزارش های حسابرس، خزانه دار و بازرس فدراسیون پرداخته شد که این گزارش ها به تأیید اعضا رسید. شطرنج ایران در سال 98 توفیقات خوبی را داشته که به ویژه می توان به قهرمانی سارا خادم الشریعه در دنیا اشاره نمود. خوشبختانه شطرنج به بازی های آسیایی 2022 وارد شده و امیدواریم که شطرنج یکی از رشته های مدال آور ایران در بازی های آسیایی 2022 باشد. به امید خدا پس از فروکش کردن پیک جدید کرونا شاهد برگزاری مجمع حضوری انتخاباتی شطرنج هستیم. همچنین امروز مجمع را به دلیل کرونا و رعایت مسائل بهداشتی به صورت وبینار برگزار کردیم.

او در مورد ثبت نام مجدد نامزد های ریاست فدراسیون شطرنج گفت: فعلا قرار نیست که ثبت نام مجدد از نامزد ها صورت گیرد، اما اگر برگزار نشدن انتخابات فدراسیون شطرنج طولانی گردد مجبور خواهیم بود به این موضوع فکر کنیم و اکنون بستگی به شرایط دارد چرا که اگر زود انتخابات برگزار گردد نیازی به ثبت نام مجدد نامزد ها نیست.

علی نژاد در باره بدهی های فدراسیون شطرنج ایران به فیده (فدراسیون دنیای شطرنج) گفت: فدراسیون شطرنج ایران این بدهی را به دلیل برگزاری یک رویداد در ایران داشته که 60 هزار دلار بوده است. همچنین یک بدهی مستمر به واسطه بحث مجوز ها داشته که این موضوع برای همه کشور ها بوده، اما چون شطرنج بازان ایران افراد زیادتری هستند مبلغ مجوز ها زیاده شده است. صبحت هایی با فیده اجرا شده که قرار است این مبالغ به صورت قسطی داده گردد.

او در مورد سمیعی که همزمان سرپرست حراست وزارت ورزش و مدیر عامل پرسپولیس است، گفت: سمیعی باتوجه به اینکه مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شد طبیعی بود که دیگر نمی توانست به عنوان مدیر کل حراست کارش را ادامه دهد چرا که دو شغله محسوب می شد. همچنین از آنجایی که برای مشخص مدیرکل حراست جدید باید یکسری فرایند ها صورت گیرد، این کار زمان بر بوده و نمی توانستیم این پست را بدون مسئول قرار دهیم. حکم سرپرستی سمیعی به این معنا نبوده که قرار است او این جهت را ادامه دهد بلکه این حکم موقتی خواهد بود.

علی نژاد درباره خروج فغانی از لیست داوران بین المللی ایران گفت: انتخاب داور برای یک رویداد در اختیار فدراسیون ها است و این موضوع با پیشنهاد کمیته داوران بوده و حق آنهاست که چنین تصمیمی بگیرند. وزارت ورزش دخالتی در این موضوع نمی تواند داشته باشد. بنده دیروز به وسیله رسانه ها متوجه این موضوع شدم و باید بگویم که فدراسیون فوتبال مستقل است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 301

به "علی نژاد: حکم سرپرستی سمیعی در حراست موقتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: حکم سرپرستی سمیعی در حراست موقتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید