قطعه دوم آزادراه تهران-شمال اردیبهشت 1400 افتتاح می گردد

به گزارش پری بلاگ، صبح امروز محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، سیدپرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از جهت 22 کیلومتری قطعه دو آزادراه تهران شمال بازدید کردند.

قطعه دوم آزادراه تهران-شمال اردیبهشت 1400 افتتاح می گردد

نوبخت در حاشیه این مراسم آزادراه تهران شمال را پروژه ای در حال احداث با همکاری دولت و بنیاد مستضعفان عنوان و اظهار کرد: سال گذشته همین ایام همراه آقای فتاح از قطعه یک بازدید کردیم و تعهد دادیم که سال 98 افتتاح گردد و همین اتفاق رخ داد.

وی اضافه نمود: قطعه دو این آزادراه به طول 22 کیلومتر است که 16 کیلومتر آن تونل و مابقی پل است، تونل البرز بلندترین تونل آن بوده و 6.4 کیلومتر طول آن است.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: قطعه دو آزادراه تهران شمال احتیاج به سه هزار میلیارد تومان منابع داشت که تا به امروز 900 میلیارد تومان به آن تزریق شده و 2,100 میلیارد تومان دیگر اعتبار احتیاج است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه تا چند ماه آینده 400 میلیارد تومان به پروژه تزریق می گردد، گفت: تعهد دولت و بنیاد بر تکمیل این پروژه در اردیبهشت 1400 است ولی با توجه به اینکه منابع اقتصادی دولت محدود است، سازمان برنامه و بودجه طرح ها را اولویت بندی نموده و بر اساس این اولویت بندی پروژه ها افتتاح می گردد.

وی با بیان اینکه برای راستا برگشت از جاده موجود استفاده خواهد شد، گفت: با افتتاح قطعه یک آزادراه تهران شمال راستا تهران شمال دو ساعت کوتاه شد و با تکمیل باند رفت قطعه دو بار دیگر راستا کوتاه تر شده و عبور و مرور مردم آسان تر می گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 68

به "قطعه دوم آزادراه تهران-شمال اردیبهشت 1400 افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعه دوم آزادراه تهران-شمال اردیبهشت 1400 افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید