معاون وزیر کشور:تأمین چادر برای تهرانی ها در زمان وقوع زلزله مسئله بزرگی است

به گزارش پری بلاگ، در زلزله احتمالی تهران حتی تأمین چادر به 10 میلیون نفر نیز مسئله بزرگی است.

معاون وزیر کشور:تأمین چادر برای تهرانی ها در زمان وقوع زلزله مسئله بزرگی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، اسماعیل نجار، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، در مراسم اختتامیه جشنواره سوانح طبیعیمسابقه ملی طراحی اسکان موقت گفت: مدیریت بحران برای ما یک موضوع ریشه ای و اساسی است.

من قریب به چهل سال است در این کار هستم و مخالف صد در صد ساخت اردوگاه ها هستم چراکه معتقدم مسائل بسیاری ایجاد می نماید.

او اضافه نمود: همه جور تجارب را تا امروز داشته ایم، ما بهترین تجربه را در سیل سال 98 به دست آوردیم و آن هم دادن یک امکان اقتصادی بلاعوض به مردم برای تأمین اسکان موقت خودشان بود. منهای سی سخت که به عنوان اسکان اضطراری 20 میلیون تومان در نظر گرفته ایم، البته برای کسانی که امکان اسکان در زیر سقف خانه شان ممکن نیست.

نجار ادامه داد: تجربه ما در سر پل ذهاب نشان داد که کانکس بسیار تجربه بدی است. 18500 کانکس تأمین شد و خیلی مردم هم خودشان کانکس دادند بعضی خانواده ها بین 2 تا 7 کانکس داشتند. که بین اعضای خانواده تقسیم نموده بودند و از کانکس هم خارج نمی شدند. درحالی که یکی از اهداف این است که زندگی را به محل حادثه دیده برگردانیم و دادن امکانات با این هدف باید باشد.

او ادامه داد: در سرپل ذهاب قبل از حادثه زلزله طبقات شهر میانگین 1.1 بود بعد از زلزله به 3.9 رسید. این در حالی است که ما تجربه مقابله با بحران در مناطق بسیار وسیع جمعیتی را نداریم. سر پل ذهاب، جمعیتی 120 هزارنفری را تحت تأثیر قرار داد، اما در تهران چه پیش می آید؟

او اضافه نمود: 191 سال از زلزله قبلی تهران گذشته است و برآورد ما نشان می دهددر صورت بروز زلزله دو میلیون تحت تأثیر مستقیم زلزله و هشت میلیون تحت تأثیر غیرمستقیم زلزله خواهند بود. این جمعیت را کجا می توان اسکان داد؟ 10 میلیون نفر کجا چادر بزند و سرویس بهداشتی اش کجا باید تأمین گردد؟

او گفت: برای ما اسکان موقت بسیار اهمیت دارد اما باید راهکارها عملی باشد ما چیزی می خواهیم که قابلیت اجرایی و عملیاتی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 553

به "معاون وزیر کشور:تأمین چادر برای تهرانی ها در زمان وقوع زلزله مسئله بزرگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر کشور:تأمین چادر برای تهرانی ها در زمان وقوع زلزله مسئله بزرگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید