نتیجه آزمایش ویروس کرونا در بستنی مثبت شد

به گزارش پری بلاگ، احتمالا نباید از این بابت هراسان شویم که مبادا هر ذره بستنی موجود، به ویروس کرونا آلوده شده باشد. محتمل است که این ماجرا بر اثر بروز مسئله ای در کارخانه و ناشی از عدم رعایت بهداشت در این مرکز تولیدی باشد.

نتیجه آزمایش ویروس کرونا در بستنی مثبت شد

بستنی در دمای پایین نگه داری می گردد و با توجه به آن که حاوی چربی است، ویروس می تواند در آن زنده بماند

در پی شناسایی ویروس کرونا در شماری از بستنی های فراوریی شمال چین، مقامات رسمی هزاران کارتن بستنی را که احتمال آلودگی آن ها وجود داشت، توقیف کردند. این بستنی ها فراوری شرکت موادغذایی داکیائودائو تیان جین هستند و مقامات شهر شمالی تیان جین اکنون در حال ردگیری افرادی هستند که گمان می رود با این فراورده ها سروکار داشته اند.

پس از آن که همین هفته شرکت داکیائودائو تیان جین سه نمونه از بستنی های خود را برای مرکزی در شهرداری ارسال کرد وجواب آزمایش کرونای همگی آن ها مثبت شد، تمامی محصولات این شرکت مهروموم و جداسازی شدند. طبق تحقیقات همه گیری شناسیِ تا به امروزی، این شرکت با استفاده از موادخام، از جمله شیر خشک وارداتی از نیوزلند و گرد آب پنیر وارداتی از اوکراین، این بستنی ها را فراوری نموده بود.

شرکت داکیائودائو تیان جین همچنین اعلام نموده است که تا ساعت 2 بعدازظهر پنج شنبه، یک هزار و 662 کارمند خود را در شرایط قرنطینه و آزمایش اسید نوکلیک قرار داده است. تا به امروز جواب آزمایش کرونای 700 نفر از این افراد منفی بوده و نتیجه آزمایش 962 نفر بقیه هنوز تعیین نشده است.

دکتر استفن گریفین، ویروس شناس دانشگاه لیدز، می گوید که این ماجرا نباید باعث هراس عمومی گردد و احتمالا موردی استثنائی است که شاید از یک فرد انتقال یافته باشد.

او در مصاحبه با شبکه تلویزیونی اسکای نیوز گفت: احتمالا نباید از این بابت هراسان شویم که مبادا هر ذره بستنی موجود، به ویروس کرونا آلوده شده باشد. محتمل است که این ماجرا بر اثر بروز مسئله ای در کارخانه و ناشی از عدم رعایت بهداشت در این مرکز فراوریی باشد.

دکتر گریفین اضافه نمود که بستنی را در دمای پایین نگه داری می نمایند و با توجه به آن که حاوی چربی است، ویروس می تواند در آن زنده بماند.

مقامات مقابله با همه گیری در تیان جین می گویند، از چهار هزار و 836 کارتن بستنی فراوریی آلوده به کووید-19 این شرکت، توانسته اند در انبار دو هزار و 89 کارتن را با موفقیت تفکیک نمایند. حدود 935 کارتن از دو هزار و 747 کارتن این بستنی ها که وارد بازار شده اند، در زمان مثبت شدن آزمایش کرونا از تیان جین خارج نشده بودند و فقط 65 کارتن به فروخته شده است.

شهرداری تیان جین با مقامات تنظیم مقررات شهرستان هایی که بستنی ها به بازار آن ها ارسال شده است، تماس گرفته اند و می توانند بدون هیچ مسئله ای آن ها را ردگیری نمایند. مقامات تیان جین آن کارخانه را ضدعفونی نموده اند و به اهالی محلی که ممکن است این بستنی ها را خریده باشند، دستور داده اند که به مراکز درمانی محله های خود خبر بدهند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 430

به "نتیجه آزمایش ویروس کرونا در بستنی مثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه آزمایش ویروس کرونا در بستنی مثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید